ostrov Boa Vista

ostrov Boa Vista -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Boa Vista se pyšní nejkrásnějšími plážemi celého souostroví a svůj název „krásný pohled“ obdržel právem. Turistický ruch zde není ještě tak rozvinutý tak jako na sousedním ostrově Sal, který je vzdálen pouhých 15 minut letu, tudíž láká Boavista především milovníky nedotčených míst.


Strávit dovolenou na tomto ostrově doporučujeme všem milovníkům klidu a těm, kteří rádi objevují osamocené a panenské pláže. Na většinu z nich je možný přístup pouze terénními vozy 4x4 a to pouze velmi dobrý řidiči!!! V okolí je spousta písečných dun, do kterých když zapadnete, zažijete skutečně velké dobrodružství.


Sal Rei
Hlavním městem, tedy spíše hlavní vesnicí, je Sal Rei a nacházejí se zde všechny čtyři hotely na ostrově. Najdete tu také několik obchodů, banku, poštu, diskotéku a několik restaurací. Jeho název, který v překladu znamená „sůl králů“, vznikl díky tomu, že zdejší sůl měla královskou kvalitu. Nachází se zde mnoho budov a domů v evropském koloniálním stylu, což potvrzuje bohatou historii ostrova. Dnes je městečko velmi klidným přístavem. Z místa pobytu je ideální dělat si výlety za krásami zdejšího pobřeží nebo se vydat do vnitrozemí a navštívit vesnice v oázách.


Za krásami zdejších pláží
Nejkrásnější pláží je bezesporu 8 km dlouhá Santa Monica pojmenované podle slavnější jmenovkyně na Floridě, která jako by jí z oka vypadla… Dále stojí za vidění pláž Ponta Varadinha, která není tak dlouhá, ale za to ji lemují romantická skaliska. V jeskyních zdejší agentura, která organizuje výlety na tomto ostrově, často pořádá rybí barbecue. Nezapomeňte také navštívit pláž Cabo Santa Maria a pořiďte báječnou fotografii s vrakem španělské lodi, který se nachází přímo u pláže. Zajímavým místem nejen na koupání je pláž Praia de Chava, která se nachází v zálivu, tudíž voda je zde velmi klidná a daleko teplejší než na okolních plážích…

Pokud jste sportovně založení, můžete objevovat krásné pláže na horských kolech. Ostrov je téměř plochý, žádné výškové rozdíly zde nejsou, trasy jsou ale skutečně jen pro horská kola. Milovníky rybaření potěší možnost lovu velkých ryb – tuňáků a mečounů. Podvodní nadšence láká potápění (i noční!) mezi spoustou korálů a potopených vraků lodí. Ocení také vzácné druhy želv, které se tu vyskytují, a bohatě zastoupené velryby a některé druhy žraloků. Pro začátečníky zde možnost zisku potápěčského kurzu PADI. V noci můžete pozorovat obrovské vodní želvy, jak chodí na pláž klást vejce…

HISTORIE OSTROVANázev ostrova pochází z obdivných zvolání námořníků při spatření ostrova: "Boa vista!" t.j. krásný pohled. Ostrov byl objeven r. 1460, ale osídlen byl až v roce 1497, kdy se zde usídlili chovatelé dobytka. O století později objevili britští námořníci kvalitu zdejší soli a začala její těžba. Teprve r. 1620 začal počet obyvatel značně růst díky výrobě soli a vznikaly první vesnice a městečka. Pak se tu také začaly tkát látky a vyrábět keramika- užitková i ozdobná. Také piráti často navštěvovali ostrov. Aby se před nimi obyvatelstvo mohlo chránit, byla vybudována pevnost vévody z Bragancy na ostrůvku Sal-Rei, jejíž zbytky je možno dodnes navštívit. Ostrov Boavista se stal kolébkou zdejší kultury a v r. 1843 si ji společnost Luso Britanica vybrala jako sídlo britské komise pro zrušení otroctví. V průběhu roku se tu pořádá mnoho různých slavností. Tradici tu má výroba keramiky s použitím typických afrických metod. Dalšími zajímavými produkty jsou výšivky a hliněné panenky. Z Boavisty pochází mnoho kapverdských hudebníků. Právě tady vznikla morrna, kapverdská národní hudba. Architektura má silný evropský vliv. V městečku Sal Rei nalezneme zde zbytky solných dolů ze 17. století, které byly pro tehdejší ekonomiku velmi důležité. Skutečným skvostem je židovský hřbitov u pláže Santa Cruz. Nejstarší kostel, kostel sv. Roka se nachází ve vesnici Rabilu, který byl postaven v roce 1801. Je zde také továrna na výrobu místní keramiky. V nedalekém údolí převládají kokosové palmy a datlovníky. Tato zelená část ostrova je ve velkém kontrastu se zbytkem ostrova, kde vůbec neprší.


Nejmalebnější jsou malé zemědělské vesničky na severu ostrova. Gastronomie na tomto ostrově „opěvuje“ ryby a dary moře. K hlavním jídlům patří humr, jídla z mořských krabů a škeblí, rybí polévky a polévka z koz. Výborný je také místní sýr.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
ESTORIL ***
Kapverdy » ostrov Boa Vista
.
PARQUE DAS DUNAS ***
Kapverdy » ostrov Boa Vista
.
ROYAL DECAMERON BOAVISTA
Kapverdy » ostrov Boa Vista » Praia de Chaves **
Pobytový zájezd
.
VENTACLUB BOA VISTA ****
Kapverdy » ostrov Boa Vista
.
SPINGUERA ****
Kapverdy » ostrov Boa Vista
.
MARINE CLUB BEACH RESORT ****
Kapverdy » ostrov Boa Vista » Sal Rei **
Exotický zájezd
.
IBEROSTAR CLUB BOA VISTA *****
Kapverdy » ostrov Boa Vista
Exotický zájezd
.
CLUB HOTEL RIU KARAMBOA *****
Kapverdy » ostrov Boa Vista
Exotický zájezd
.
RIU TOUAREG *****
Kapverdy » ostrov Boa Vista » Sal Rei **
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA