Střední & Severní Amerika » Kuba » Matanzas » Varadero

Varadero

Varadero -

INFORMACE O DESTINACI

Varadero je největším turistickým střediskem v zemi. Nespočet moderních hotelů s kvalitním servisem, průzračně čistým mořem a nádhernou 20 kilometrů dlouhou pláží s bílým jemným pískem, to všechno je Varadero - ráj turistů. Varadero se nachází na poloostrově Hicacos, který se odděluje od severního pobřeží Kuby necelých sto kilometrů východně od hlavního města Kuby, Havany. Severní strana poloostrova je lemována dlouhou pláží z korálového prachového písku. Zdejší dvacetikilometrová pláž plná nádherně jemného téměř bílého písku patří mezi deset nejlepších pláží Karibiku. Průzračné moře s pozvolným vstupem do vody je vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Pláž je široká padesát metrů a po celé délce jí lemuje překrásný palmový háj s tropickými rostlinami a palmami. Letovisko je ohraničenou lagunou a vedle pláže zde najdete i nespočet restaurací, barů, kaváren, nákupních center i malých obchůdků.


Varadero bylo centrem turismu již v polovině 19. století, ovšem jeho rozkvět přišel až s vybudováním impozantního hotelu milionářem DuPontem v roce 1870. Místní pláže byly až do revoluce v roce 1959 vyhlášené po celém světě a turisté se sem každoročně nadšeně vraceli. Po nástupu Fidela Castra k moci přestal být turismus podporován a začal poněkud stagnovat.


Situace se začala zlepšovat až v průběhu devadesátých let, kdy v oblasti vyrostlo spoustu moderních hotelů a hotelových komplexů. Na obnovu a rekonstrukce několika málo památek, které se zde nachází, zatím nejsou stále finanční prostředky, a bohužel je patrný i značný rozdíl mezi turistickým centrem a částí oblasti, kam turismus již nezasahuje - tady potkáte chudobu a chátrající domy.


Pokud  Vás již nebude bavit lenošení na pláži, můžete zkusit nejrůznější plážové sporty, vodní sporty, půjčit si skútr, vyzkoušet si potápění, nebo si zahrát golf. Ve Varaderu se nachází velmi pěkné golfové hřiště –-Varadero Golf Club - osmnáctijamkové hřiště, které je jedním z nejlepších v Karibiku.
Výlety podél pobřeží zajišťují katamarány, které vyplouvají ze zdejší mariny.


Milovníci přírody se mohou jet podívat do nedaleké přírodní rezervace, kde uvidí nejrůznější druhy zvířat i rostlin - tzv. Safaritour. Na Rancho Cangrejo a Dolphin Marinas si můžete zaplavat s delfíny, to se bude líbit zejména dětem. Ve Varaderu se určitě nudit nebudete!


Když ve Varaderu zapadne Slunce, změní se vzhled oblasti v rytmech salsy, merenge a rumby. Ulice ožijí kabarety a diskotékami. Pro turisty je zde k dispozici opravdu vše - při rytmických tónech můžete tančit, popíjet opojné kubánské drinky a užívat si až do bílého rána.


Varadero protíná jediná hlavní třída, tzv. Avenida Primera, která vede až k hotelu Varadero Internacional. Ulice, které jí křižují, se nazývají calles a orientace v nich je poměrně jednoduchá – jsou číslovány od č. 2 až po č. 72. Procházka po celé dlouhé hlavní třídě Vám zabere asi hodně času, navíc v teplotách kolem 30 – 35°C to není zrovna nic příjemného. Doporučuje se proto využít zdejší vyhlídkový autobus, který Vás za nevelký peníz proveze po hlavní třídě tam i zpět.


Avenida Primera má své osobité kouzlo, najdete tu plno obchodů, butiky, galerie, tržnice, bary a kavárny. Na shopping Plaza de las Américas najdete obchůdky se suvenýry a módní butiky světových značek.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
PARADISUS VARADERO RESORT & SPA *****
Kuba » Matanzas » Varadero
All inclusive
.
SANDALS ROYAL HICACOS RESORT *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Exotický zájezd
.
MELIA LAS AMERICAS (jen pro dospělé) *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Pouze pro dospělé
.
MELIA VARADERO *****
Kuba » Matanzas » Varadero
All inclusive
.
TRYP PENINSULA VARADERO *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Pobytový zájezd
.
PARADISUS PRINCESA DEL MAR (jen pro dospělé) *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Pouze pro dospělé
.
MELIA LAS AMERICAS - golf *****
GOLF KUBA
Pobytový zájezd
.
IBEROSTAR VARADERO *****
Kuba » Matanzas » Varadero
All inclusive
.
IBEROSTAR LAGUNA AZUL *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Exotický zájezd
.
MELIA MARINA VARADERO *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Exotický zájezd
.
ROYALTON HICACOS RESORT & SPA (jen pro dospělé) *****
Kuba » Matanzas » Varadero
Pouze pro dospělé
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA