souostroví Fernando de Noronha

souostroví Fernando de Noronha -

INFORMACE O DESTINACI

Souostroví Fernando de Noronha bylo objeveno roku 1503 mořeplavcem Américem Vespúciem během druhé objevitelské výpravy na brazilské pobřeží. Výprava byla vedena Goncalem Velhem a byla financována Portugalcem Fernandem de Noronhou. Odtud tedy pochází jméno ostrova. V roce 1832 se biolog Charles Darwin vylodil na hlavním ostrově a byl doslova okouzlen tím rájem kolem sebe. Fernando de Noronha je oceánský ostrov a je jediným brazilským oceánským souostrovím otevřeným turistice. Je tvořeno 21 ostrovy a ostrůvky o celkové rozloze 26 km2. Hlavní ostrov Fernando de Noronha má 17 km2.
Je to jedno z mála míst na zemi, kde znečištění životního prostředí dosahuje nuly. Hlavní ostrov je jediným obydleným ostrovem. Má necelých 1700 obyvatel a dvě obydlená místa: Vila dos Remédios a Vila dos Trinta. Stavby i historické ruiny pocházejí z 18. století. Deset pevností, jeden kostel, kaple a baráky. V roce 1988 byl dekretem založen Mořský národní park ve Fernando de Noronha. Všichni návštěvníci parku musí dodržovat velmi přísná pravidla. V místní škole a v sídle potápěčského klubu Águas Claras se každý den konají přednášky o potápění, želvách, delfínech, atolech, atd.


Důležité informace
Všichni turisté, kteří se na ostrově vylodí jsou povinni podle zákona zaplatit poplatek na ochranu životního prostředí, který je určen na údržbu životního prostředí a ekologie na ostrově.


Časový rozdíl oproti kontinentu je +1 hodina.


Podnebí je tropické, nejvyšší teploty dosahují 31 stupňů C, nejnižší 18 stupňů C. Slunce je velmi intenzivní a ostré. Používejte vždy ochranný faktor a pijte hodně vody. Období dešťů trvá od února do července. Nejvíce srážek spadne od března do května, v té době se také naplní všechny potoky a říčky.


MINI OKRUHY
V tomto parku vládne samota. Park je tvořen 5 ostrovy, obklopen plážemi a chráněn skalisky. Přátelé delfínů a velkých želv vědí, že tento ráj je oceňován zejména potápěči.


Z RECIFE nebo NATALU


3 dny/2 noci


1.den: Fernando de Noronha
Let z Recife nebo Natalu do Fernando de Noronha, transfer do pousady (hostinské pokoje v soukromých rezidencích)
2.den: Fernando de Noronha
Program je sestaven podle ročního období, možností a počtu účastníků. Mezi nabízenými činnostmi je podmořské potápění, šnorchlování, procházky (placeno na místě)
3.den: Fernando de Noronha
Transfer na letiště


Pozn.: Tento program je nabízen zejména milovníkům přírody a potápění. Dochvilnost a luxus nejsou ve Fernando de Noronha prioritami. Je to spíše životní prostředí a rezervace, které tu jsou atrakcemi číslo jedna. Program je vždy pečlivě vybrán místními průvodci, kteří mají vynikajicí znalost terénu a mohou zaručit maximum pro uspokojení vašich přání a tužeb. Možnosti nočních procházek jsou velmi omezené. V hlavní turistické sezóně (od prosince do března a v červenci) jsou večerní zábavné pořady všude.
 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
POUSADA DAS FLORES ***
Brazílie » Rio Grande do Norte/ Natal » souostroví Fernando de Noronha
.
POUSADA COLINA DOS VENTOS ***
Brazílie » Rio Grande do Norte/ Natal » souostroví Fernando de Noronha
.
POUSADA ZE MARIA ***
Brazílie » Rio Grande do Norte/ Natal » souostroví Fernando de Noronha
.
POUSADA MARAVILHA ****
Brazílie » Rio Grande do Norte/ Natal » souostroví Fernando de Noronha
.
POUSADA SOLAR DOS VENTOS ****
Brazílie » Rio Grande do Norte/ Natal » souostroví Fernando de Noronha
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA