Sintra

Sintra -

INFORMACE O DESTINACI

Staré maurské město SINTRA, které se rozkládá mezi vršky pohoří Serra da Sintra, bylo od nepaměti oblíbeným sídlem portugalských chrámů. Zalesněné rokle, bystřiny, vysoké kuželovité kónické komíny v palácio Nacional de Sintra, pohádkový pseudo-středověký hrad Palácio de Pena, tyčící se tajemně na kopci v mlze, staré maurské opevnění lemující hřebeny pohoří, to vše přitahuje po celý rok tisíce turistů. Město bylo r. 1995 uznané za chráněnou památkovou rezervaci UNESCO. Nedaleko od Sintry se nachází CABO DA ROCA, nejzápadnější výběžek Evropského kontinentu.


Palácio Nacional da Sintra
Palác, který je znám také pod jménem Paco Real,t.j. královský  palác, byl postaven ve dvou fázích, a to za vlády králů Joaa I. a Manuela I. v 15. - 16. století. Gotický palác s  prvky manuelského stylu, který je dominantní stavbou centra města, vznikl na místě někdejšího maurského hradu. V  první fázi výstavby, za vlády Joaa I., vznikla začátkem 15. století centrální část paláce, asi o sto let později byla paláci přistavěna četná křídla a další přístavby. Z tohoto období pocházejí četné azulejos, které zdobí královskou kapli a další místnosti paláce. Jednotlivé sály jsou zařízené převážně nábytkem z 19. století, k zajímavým částem zámku patří např. kuchyně, hned na počátku prohlídky, jejíž dva komíny dominují celému palácovému komplexu.


Palácio Nacional da Pena
Druhý královský palác se nachází na kopci nad Sintrou, v nadmořské výšce 500 metrů. Od centra je vzdálen asi 4 kilometry. Palác Pena postavil v polovině 19. století král Ferdinand, princ Saský Coburg-Gotha, manžel královny Marie II. Ferdinand, původem z Německa, si nechal postavit palác , který bývá často srovnáván s bavorským zámkem Neuschwanstein bavorského krále Ludvíka II. Palác Pena byl postaven na místě někdejšího kláštera ze 16. století. Těžko popsatelný eklektický sloh paláce, obsahující prvky gotiky, renesance, manuelského slohu, rokoka, může zapůsobit při pohledu z blízka na někoho tak trochu kýčovitým dojmem, na druhé straně pohled do okolí města z paláce stojícího na kopcích pohoří Serra de Sintra je nádherný.

Castelo dos Mouros 
Ochozy maurského hradu z 8. století, stojícího nad starým městem jako stráž a dobytého roku 1147 Afonsem Henriquesem, spatříte na vrcholku Serry. Za pěkných dnů je z hradeb úchvatná vyhlídka na staré město, na Palácio da Pena na sousedním kopci a na pobřeží v dálce. Vnitř se dochovala stará maurská nádrž a z kaple zbyly jen ruiny. Pro pěší turisty sem vede příkrá stezka od kostela Santa Maria ze 12. století. Jděte po značkách k tmavě zeleným lítacím vratům, kde začíná. Monogram „DFII“ vyrytý do vrat připomíná, že hradby nechal v 19. století opravit Ferdinand II.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL ARRIBAS ***
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sintra
.
HOTEL TIVOLI SINTRA ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sintra
.
PESTANA SINTRA GOLF RESORT & SPA - golf ****
GOLF PORTUGALSKO
Pobytový zájezd
.
HOTEL QUINTA VERDE SINTRA ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sintra
.
TIVOLI PALACIO DE SETEAIS *****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sintra
.
HOTEL LAWRENCE´S *****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sintra
.
PENHA LONGA GOLF RESORT *****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sintra
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA