Asie » Maledivy » Male

Male

Male -

INFORMACE O DESTINACI

Hlavní město Male je situováno na ostrově severně od South Male Atolu. Jeho rozloha je přibližně 1,8 km2  a žije zde necelých 100.000 obyvatel. Mezinárodní letiště se nachází na vedlejším samostatném ostrově, na který se z hlavního města dostanete místní lodní dopravou.Do Male denně přijíždí několik tisíc lidí z okolních ostrovů, aby prodávali své produkty, nakoupili nebo se léčili v místních nemocnicích. Rovněž děti z jiných ostrovů zde studují na státních či soukromých školách.Hlavní město Male je moderní, pulsující a velmi čisté město. Každý den brzy ráno na ulicích můžete vidět uklízet místní ženy. Male určitě stojí za návštěvu. Resorty, které leží blízko hlavního města organizují několikrát týdně dopolední či odpolední výlety (za poplatek). Po prohlídce města mají hosté možnost nakoupit suvenýry všech druhů v místních krámcích. V obchůdcích se suvenýry doporučujeme smlouvat.


Nejvhodnější doba na prohlídku Male je pozdní odpoledne, kdy máte možnost vidět návrat rybářských lodí. Spatříte posádku, která skládá úlovek a odnáší jej na rybí trh. Návštěva rybího trhu je opravdovým zážitkem.

Maledivy jsou jedinou zemí na světě, kde se používá tradiční rybolov pomocí prutů. Místní obyvatelé nepoužívají k rybolovu sítě, které by mohly poškodit možskou faunu a flóru neboť si svého unikátního prostředí často nazývaného “rájem na zemi” opravdu váží.


Nedaleko rybího trhu se nachází trh s ovocem a zeleninou a místní trh. Najdete zde banány, kokosy, papaju, melouny, ananasy, dýně, citróny a mnoho druhů koření a pochutin.
Kokosy jsou na Maledivách pěstovány v hojném množství a za pár rufií si můžete zakoupit čerstvé kokosové mléko.


Prosíme, oblečte se konzervativně při návštěvě Male či místních ostrovů. Zakryjte si nohy po kolena a rovněž zahalte svá ramena.


Doprava:
V Male se neztratíte a všude se dostanete pěšky. Pokud byste chtěli projít napříč městem, trvá to přes půl hodiny a obejít celý ostrůvek vyjde zhruba na dvouhodinovou procházku. Nejběžněji používanými dopravními prostředky jsou jízdní kola a motorky. Počet motorek, aut, dodávek a nákladních vozů v posledních letech rapidně vzrostl,  a proto byly na křižovatkách zřízeny semafory.


Pro rychlejší přesun doporučujeme taxi, které stojí přibližně 1,5 USD bez zavazadla.


ZAJÍMAVÁ  MÍSTA  V  MALE


Islámské centrum
Jakmile přijedete do hlavního přístavu v Male, uvidíte  nedaleko zlatou kopuli  největší  mešity na Maledivách. Tato mešita byla slavnostně otevřena prezidentem Maumoon Abdulem Gayoomem dne 11. listopadu 1984, a to dva roky poté, co byl položen základní kámen.


Hukuru Miskiiy
Tato mešita byla postavena v roce 1656 za vlády sultána Ibrahim Iskandhar. Uvnitř mešity můžete vidět arabské nápisy z této doby.


Medhu Ziyaarath
Tento oltář naleznete naproti Hukuru mešitě. Je památkou na člověka, který sjednotil víru Maledivanů na muslimské náboženství v roce 1153 našeho letopočtu.


Mulee - Aage (Prezidenstký palác)
Tento palác byl postaven za sultána Shamsudeena roku 1905 pro jeho syna a následníka trůnu. Tato budova byla navržena architekty z Cejlonu a Malediv.


Národní muzeum
Národní muzeum se nachází v Sultánově parku, který byl součástí sultánova paláce. Muzeum je otevřeno pro veřejnost každý den od 9.00 do 18.00 mimo pátků a svátků.


Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
SACHIKA SAFARI LOĎ *****
Maledivy » Male
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA