Ostrov Graciosa

Ostrov Graciosa -

INFORMACE O DESTINACI

Graciosa je vskutku symbolickým názvem. Ostrov vábí svou rozmanitou krajinou tvořenou planinami, zalesněnými hornatinami, pokrytou vinicemi a zídkami z černého kamene, které lemují malá políčka. Rozloha ostrova 61,66km2 a počet obyvatel 5189 slibuje všem milovníkům klidu skutečně odpočinkovou dovolenou. Povrch je spíše rovinný a nížinatý zvláště v severní části ostrova, nejvyšším bodem je Timao (388m). Jedná se o ostrov s nejmenším počtem srážek a pěstuje se tu především víno a cukrová třtina. Velmi známé je právě víno značky Graciosa, podobně jako kořalka, která dozrává v dubových soudcích. Ostrov proslavila zejména krása jeskyně Enxofre – jedinečného vulkanického a geologického fenoménu světa. Hlavním historickým a kulturním sídlem je Vila de Santa Cruz, jejíž poklidné uličky s váženými starobylými domy zdobí zelené araukárie. Zdejší obyvatelé jsou pracovití, spořádaní a přívětiví a udržují při životě lidové tradice, z nichž se největší popularitě těší karneval.

Asi nejzajímavější místo k navštívení je fenomenální vulkán Furna de Enxofre, který je 100 metrů hluboký a na dně se nachází překrásné jezero.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ:

Furna do Enxofre:
Vulkanický fenomén vám při návštěvě tohoto ostrova nemůže uniknout. Po točitém schodišti se dostanete pod vulkanickou klenbu, kde se třpytí jezírko o průměru 130 m a hloubce 100 m. voda je zde teplá se sirnatým pachem. Doporučuje se Furnu navštívit mezi 11 a 14 hodinou, protože tehdy je zalitá přirozeným slunečním světlem.

Monte Nossa Senhora da Ajuda:
Toto místo vám nabízí nejen krásný pohled nad městem Santa Cruz a severní stranou ostrova, ale také návštěvu tří poustevniček zasvěcené sv. Janovi, Salvátorovi a Panně Marii Pomocnici.

Termas do Carapacho:
Horká vřídla lázní Carapacho, ležících na jižním cípu ostrova, mají blahodárné účinky na nemocné s revmatem a kožními problémy.

O Pico Timao a Pico do Facho:
Nadšení botanici jistě zavítají na tyto vrcholky, kde se objevují endemické rostliny.

Ilhéu da Baleia:
Maličký ostrůvek u Graciosy velmi nápadně připomíná svým tvarem velrybu. Odtud také dostal svůj název (baleia =velryba).

Moinhos de Vento:
Po ostrůvku jsou roztroušené starodávné větrné mlýny, které neuniknou spoušti vašich fotoaparátů.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
GRACIOSA RESORT BIOSPHERE ISLAND HOTEL ****
Azory » Ostrov Graciosa
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA