Pinhão

Pinhão -

INFORMACE O DESTINACI

Malebné městečko Pinhão se nachází na soutoku řek Douro a Pinhão, 22 kilometrů od Peso da Rébus, přímo v centru vinařské oblasti, ze které pochází veškerá produkce portského vína. Poklidné až ospalé městečko se k životu probouzí během každoroční podzimní sklizně, kdy je doslova zaplaveno sběrači z celé země. Na své si zde určitě přijdou hlavně milovníci vína. Hotel Vintage House postavený na vinici z 18. století, který také najdete v naší nabídce, tu pro ně pořádá pravidelné ochutnávky portského, spojené s přednáškami o hlavních druzích vína, jeho prodeji a způsobu skladování.


Mezi asi 40 kilometrů vzdálenými městy Pinhão a Pocinho se klikatí koleje, z vláčku je nádherný výhled na ty nejznámější vinice oblasti: Quinta da Roeda dodávající víno pro firmu Croft, nebo Quinta dos Malvedos, ze které odebírá firma Graham. Ještě dál se nachází dodavatel vína pro sklep Taylor Quinta de Vargellas a Symington Quinta do Vesúvio, obě vinice dokonce disponují vlastními vlakovými stanicemi.
Nedaleko odtud, v Sabrose, se roku 1480 narodil portugalský mořeplavec Fernão de Magalhães, kterému se v letech 1519 a 1522 podařilo obeplout zeměkouli.


Další zajímavost regionu je, jak jinak, spojena s produkcí vína, tentokrát se jedná o Vilu Mateus, odkud pochází nejslavnější růžové víno Mateus Rosé.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL VINTAGE HOUSE ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Pinhão
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA