Nazaré

Nazaré -

INFORMACE O DESTINACI

Tato rybářská vesnice se pyšní báječnou pláží ve velké zátoce se strmými útesy v pozadí. Dnes oblíbené letovisko si zčásti zachovalo i původní ráz. I v současné době zde spatříte rybáře v kostkovaných košilích a černých čepicích se střapci a jejich ženy, oděné do sukní s několika spodničkami, opravující sítě a sušící ryby na drátěných policích na pláži. Místní obyvatelé i nyní používají pestrobarevné lodě s vysokými příděmi, které kdysi musili z moře tahat voli, ale teď kotví jižně od pláže.


Říká se, že vesnice dostala jméno podle sochy Panny Marie, kterou podle pověsti přivezl do města ve 4.století mnich z Nazaretu. Vysoko na útesech leží město Sítio, k němuž stoupá 110 metrů dlouhá lanovka. Na okraji útesu stojí malá Ermida da Memória. V roce 1182 tady údajně Panna Maria zabránila místnímu hodnostáři domu Fuasi Roupinhovi v pronásledování srnce, který skočil z útesu v mořské mlze. Na druhé straně náměstí se nachází kostel Nossa Senhora da Nazaré se dvěma barokními zvonicemi a interiérem zdobeným dlaždicemi z 18.století. Uvnitř uvidíte malbu neznámého umělce zobrazující tento zázrak.


V kostele si také povšimněte uctívané sochy Madony Nazaréské. V září je tato socha nesena v tradičním procesí k moři, čímž si zde připomínají vznik města.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL ALBERGARIA MIRAMAR ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Nazaré
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA