Sierra Nevada - lyže

Sierra Nevada - lyže -

INFORMACE O DESTINACI

Sierra Nevada je pohoří v Andalusii na jihu Španělska, z části leží v provincii Granada a z části v provincii Almería. V roce 1986 bylo pohoří vyhlášeno jako biosférická rezervace UNESCO a v roce 1999 část území jako národní park.

Sierra Nevada je po Alpách nejvyšší pohoří v západní Evropě, vrchol Mulhacén (3479 m), je pak nejvyšším v celém kontinentálním Španělsku. Pohoří nese pro rozpálenou Andalusii logický název, který ve španělštině znamená „sněžné hory“.

V podhůří se nachází město Granada a poněkud dále města Málaga a Almería. Na západním svahu hory Veleta je lyžařský areál, nejjižnější v Evropě a nejvýše položený na území Španělska. Na stejném místě ve výšce 2800 metrů n. m. najdeme i astronomickou Observatoř Sierra Nevada.

Z Granady vede do pohoří nejvýše položená silnice v Evropě

Sierra Nevada má úchvatné výhledy nejen na krásné hory, ale i na Afriku – Maroko a částečně i na starobylou Granadu v údolí. Sierra Nevada je oblíbené turistické místo v zimě i v létě.

Ski Resort Sierra Nevada je rozdělena do několika ski areálů: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma de Dilar, Valle San Juan. Na severozápadní straně se nachází vrchol Veleta (3300 m), ve výšce 2100 m leží středisko Pradollano, známé ze světového poháru ve sjezdovém lyžování v roce 1996. Naleznete zde 102 km sjezdovek a přes 114 sjezdovek.

Sierra Nevada je vhodná i pro snowboardisty. Najdete zde zelené, modré, červené i černé sjezdovky, tedy ráj pro všechny lyžaře od začátečníků po ty nejpokročilejší.

PRADOLLANO
Pradollano je nejjižnějším lyžařským střediskem v Evropě a leží ve výšce 2100 m nad mořem. Jde o příjemné horské městečko, které nabídne všem turistům vše, co potřebují: restaurace, bary s tapas (španělské jednohubky), diskotéky, supermarkety, lékárny, obchody s módou i sportovním vybavením, půjčovny lyžařského vybavení, krytá bruslařská dráha, kino, půjčovny aut, taxi služby.

Pradollano nabízí mnoho možností velkého sportovního vyžití – v zimě snowbordování, lyžování, běžky, v létě je oblíbená pěší turistika, cyklistika, horolezectví, jízda na koni.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
EL LODGE SKI & SPA *****
Španělsko » Sierra Nevada - lyže
Lyžování
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA