Asie » Indie » Jodhpur

Jodhpur

Jodhpur -

INFORMACE O DESTINACI

Psalo se patnácté století, malý Kryštof Kolumbus si možná ještě někde v daleké Evropě hrál s loďkou ve vaně, a mocný Rao Jodha začal budovat město zvané Jodhpur. Dnes druhé největší město indického Radžastánu. Stovky malých modrých domků vystavěných podél úzkých uliček tvořící historické staré město, rámované majestátní pevností Meherangarh, kterou stále vlastní místní Maháradža.

Návštěva pevnosti Meherangarh Vám dokáže, jak bohatou historii Indie má a nejinak tomu bude při návštěvě dalšího zajímavého místa, paláce Umaid Bhawan Palace, který vyvolává v architektonických kruzích mnohé vášnivé diskuse. Někdo mu říká monstrum, jiní jen se zájmem sledují co pro Maháradžu Umaid Singha budovalo od roku 1929 po patnáct let celkem 3000 dělníků. Vznikl tak poslední velký palác v Indii.

Umaid Singh měl pestrý život ve velkém stylu. Když objevil hru polo, rozhodl se vytvořit v Jodhpuru vlastní tým se kterým následně odcestoval do Anglie – se všemi koňmi, ošetřovateli a služebnictvem. Jodhpur se poté stal v této hře velmocí. Miloval létání a tak se Jodhpurské letiště stalo mezinárodním letištěm dříve, než letiště v Dillí. Vybudoval nemocnici, studny v okolních vesnicích, lovil lvy v Africe, rybařil ve Skotsku, vyrážel na hony na lišku na jihu Indie…

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
LUXUSNÍ INDIE - RAJWADA, RAJASTHAN
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - DĚDICTVÍ INDIE A JEJÍ PLÁŽE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - KRÁLOVSKÝ RAJASTAN
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - VELKOLEPÁ INDIE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - TO NEJLEPŠÍ ZE SEVERNÍ INDIE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
UMAID BHAWAN PALACE *****
Indie » Jodhpur
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA