Trincomalee

INFORMACE O DESTINACI

​V roce 1617 sem přišli Holanďané, Portugalci přišli až v roce 1624 a vybudovali tu malou pevnost. Holanďané vyhráli roku 1639 město zpět a v roce 1655 se město navrátilo pod nadvládu Portugalců. V roce 1672 získali město Francouzi, ale nakonec ho roku 1782 získali Britové. Poté město střídavě ovládali Holanďané a Francouzi až do roku 1795, kdy ho opět získali Britové.


Pevnost Frederik původně vybudovali Portugalci ve východní části města. Když budete následovat cestu vedoucí přes pevnost až k bráně, narazíte na velkou budovu s verandou – Wellesley Lodge, kde se zotavoval v roce 1799 po příchodu z Indie Duke of Wellington.

Na konci cesty se tyčí skalní pevnost Swami Rock a hinduistický chrám, před kterým se musíte zout pokud chcete vstoupit dovnitř. Potápěči objevili křivky pevnosti asi 100 metrů pod vodou. Swami Rock se také nazývá Milenecký skok, podle příběhu o dceři holandského důstojníka, která sledovala odjezd svého milence a rozhodla se skočit ze skály. Ve skutečnosti se osm let po její údajné smrti znovu vydala. Její otec na tomto místě nechal postavit sloup, jako důkaz úcty k ní. Asi 12 km na jih od města se vlévá do mořské zátoky Koddiyar nejdelší řeka Srí Lanky Mahaweli Ganga.

Na ulici Dockyard Rd. se nachází hřbitov Svatého Stefana, kde jsou uloženy ostatky P. B. Moleswortha, prvního vedoucího železničního systému na ostrově. Ve volném čase se věnoval astronomii a objevil známé červené moře na planetě Jupiter. 8 km na severozápad od Trinca můžete navštívit Kanniyai – horké prameny, které prý byly vytvořeny bohem Vishnu na odrazení démonického krále Rawana.

Když budete pokračovat dále na sever, dopravíte se do malých plážových turistických resortů s překrásnými plážemi se zlatavým pískem a modrou lagunou s průzračnou vodou. Můžete se odtud vydat na výlet lodí na Pigeon Island (Holubí ostrov), kde je ideální místo pro potápění a šnorchlování. Tato oblast je také vhodná pro windsurfing.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
TRINCO BLU (ex CHAAYA BLU) ****
Srí Lanka » Trincomalee
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA