Ostrov Lošinj

INFORMACE O DESTINACI

​Tento ostrov Kvarnerského souostroví tvoří téměř jeden celek s ostrovem Cres. Jsou od sebe odděleny pouze 11 metrů širokou úžinou a spojeny otočným mostem, umožňujícím proplouvat lodím. Ačkoliv jsou topograficky rozdílné, jejich současná podobnost je určena společnou historií a těsným propojením. Lošinj je dlouhý 31 km s daleko členitějším pobřežím, zejména na jihu. Oba ostrovy jsou bohatě protkány turistickými a cyklistickými stezkami.
Podle vykopávek byly oba ostrovy osídleny od doby kamenné a bronzové. První zaznamenané sídliště vzniklo na Cresu, kde využily liburnské kmeny přirozených přístavišť v místech měst Cres a Osor a vybudovaly na vrcholcích kopců pevnosti Merag, Porozina a Lubenice. Starověcí Rekové nazývali oba ostrovy Apsirtides.
Letoviska Malý a Velký Lošinj jsou ve velké oblibě u Italů, kteří sem mají přímé spojení z Benátek. Na ostrovy se dostanete pouze lodí. Hlavním přístavem pro oba ostrovy (i Cres) je Mali Lošinj, který má trajektové spojení s Pulou, Zadarem a Benátkami.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
WELLNESS HOTEL AURORA ****
Chorvatsko » Kvarner » Ostrov Lošinj
Pobytový zájezd
.
VESPERA ****
Chorvatsko » Kvarner » Ostrov Lošinj
Pobytový zájezd
.
BELLEVUE MALI LOSINJ *****
Chorvatsko » Kvarner » Ostrov Lošinj
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA