Evropa » Turecko » Dalamán

Dalamán

Dalamán -

INFORMACE O DESTINACI

Dalaman je turisticky oblíbené a navštěvované město v Turecku, které můžete najít na jihozápadním pobřeží tohoto státu, v provincii s názvem Mugla. Toto město je ve světě známé především pro své mezinárodní letiště, které slouží jako vstupní brána pro turisty ze všech světových stran, kterých sem každoročně zavítá velké množství. Odtud poté turisté mohou cestovat do dalších letovisek, jedná se například o Marmaris, Fethiye, Sarigerme a Köyceğiz , Dalyan, či Oludeniz. Právě v oblasti Dalamanu můžete najít jednu z nejkrásnějších pláží celého Středozemního moře. Tato pláž je dlouho kolem 10 kilometrů a vyznačuje se především bílým pískem a křišťálově modrou vodou, takže pokud rádi lenošíte na pláži a koupete se v moři, zde budete rozhodně spokojeni. Pláž je lemována borovicovými kopci a svahy.

Zajímavosti v okolí

V této oblasti je možné najít opravdu velké množství zajímavostí, nacházejí se zde například sirné termální prameny, můžete si zde vyzkoušet například bahenní koupele v lázních Dalyan, které pomáhají zejména lidem s kožními problémy. Sírou obohacené bahno by mělo pomáhat také například při léčbě revmatismu. Pokud dáváte přednost spíše vodním, než bahenním lázním, skvělou volbou pro vás budou lázně Sultaniye. Tyto termální lázně se mohou pochlubit vodou, která se pohybuje od 32 do 42 stupňů a je obohacena například o bromid, bromid či sulfid vodíku. Lázně Maris Spa nabízejí kromě masáží a koupelí také solárium. Tyto procedury vás jistě potěší na těle i na duši, a pokud již budete v této oblasti, můžete narazit i na malé želvy, které můžete krmit. Pokud toužíte spíše po klidnější zábavě, můžete se vydat do Dalyan Delta, kde se můžete věnovat krmení a pozorování ptáků. Můžete si užít i krásnou a klidnou procházku z Gokbelu na Iztuzu, což je velmi populární trasa. Procházka vám zabere pouhé 2 nebo 3 hodiny, v Itzuzu si navíc můžete užít skvělé koupání na nádherných písčitých plážích, takže si rozhodně nezapomeňte vzít s sebou plavky.

Památky

Jestliže vám zajímá historie a rádi poznáváte svoje okolí, můžete si některé z památek prohlédnout i v oblasti či okolí města Dalaman. I zde se totiž nachází některé z neuvěřitelných starověkých ruin, které se dochovaly až z období slavné Byzantské říše. Mezi nejvíce dochované zříceniny a ruiny patří například zříceniny Kyra. Dále se můžete vypravit na prohlídku zříceniny Lydia či Lissia. Tyto zříceniny v sobě nesou pozůstatky dávných časů a prvky byzantské architektury, které můžeme obdivovat i v dnešní době. Ačkoliv se přesně neví, ze kdy tyto pozůstatky pocházejí, jezdí se na ně každým rokem dívat velké množství turistů. Pro ty, které totiž již omrzelo lenošení a opalování se na pláži nebo koupání v krásné průzračné vodě moře, je právě výlet na takové místo tím pravým zpestřením a rozptýlením. Zříceniny v sobě nesou nádherně tajemnou atmosféru dávných dob, která se zachovala i navzdory uplynulým stovkám let.

Turistické atrakce

Protože v Dalamanu je často mnoho turistů, kteří se ubytovávají přímo v tomto městě nebo pokračují do jiných letovisek, ceny v této oblasti jsou docela vysoké. Můžete zde navštívit například několik kaváren a při tom se kochat výhledem na moře. V místních restauracích zase můžete ochutnat místní jídlo, které doma jinak neseženete. Jistě vás okouzlí pravá turecká atmosféra těchto míst. Další možností, jak zde trávit svůj dovolenkový čas, je rafting na řece Dalaman, který je zejména pro ty odvážnější skvělou zábavou. Nabídka vodních sportů je zde opravdu široká, můžete si vyzkoušet také potápění, pomůcky k těmto sportů si můžete samozřejmě vypůjčit ve střediscích. Můžete se také vydat na lodi na projížďku po jezeře, což pro vás bude rovněž krásným zážitkem.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
ROBINSON CLUB SARIGERME ****
Turecko » Dalamán » Sarigerme
Pobytový zájezd
.
HILSIDE BEACH CLUB ****
Turecko » Dalamán
Pobytový zájezd
.
GRAND YAZICI MARMARİS PALACE *****
Turecko » Dalamán » Marmaris
Pobytový zájezd
.
GRAND YAZICI CLUB TURBAN *****
Turecko » Dalamán » Marmaris
Pobytový zájezd
.
D-HOTEL MARIS *****
Turecko » Dalamán » Marmaris
Pobytový zájezd
.
HILTON DALAMAN SARIGERME RESORT & SPA *****
Turecko » Dalamán » Sarigerme
Pobytový zájezd
.
RIXOS PREMIUM GOCEK SUITES & VILLAS (jen pro dospělé) *****
Turecko » Dalamán » Gocek
Pobytový zájezd
.
D-RESORT GOCEK *****
Turecko » Dalamán » Gocek
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA