Courmayeur

Courmayeur -

INFORMACE O DESTINACI

Nadmořská výška: 1620m Výška lyžařské oblasti: 1224m - 2624m


Tato lyžařská oblast se i přes svůj francouzsky znějící název nachází na území Itálie, v údolí Aosta jen pár kilometrů vzdáleném od italské části tunelu pod Mt Blancem.
Toto středisko zimních radovánek, které bylo původně středověkým městem s velkou tržnicí, se stalo dnes útulným městečkem plného úzkých uliček, lakajících k procházkám po vyčerpávajícím dni stráveném lyžařskými aktivitami. Samotný lyžařský areál se skládá ze 100 kilometrů sjezdových tratí a rozkládá se na protějších svazích, které jsou dosažitelné lanovkou spojující městečko s nástupním místem pro lyžařské vleky v Plan Checrouit.
Courmayeur je již více než půl století pravou říší zimních radovánek a nabízí všem milovníkům zimních sportů jedinečnou možnost, zalyžovat si přímo na svazích Mont Blancu, nejvyšší hory Evropy (4.810 m).
Courmayeur patří díky své minerální vodě k nejstarším lázním italských Alp.
Lyžařské středisko je vhodné zvláště pro freeriding a tourenski. Z obce vede lanovka na Checrouit a běžkařské trasy pod touto plání (středně těžké a lehké) a také je zde přístup k běžeckým trasám v osadě Plancpincieux v 1.600 m n.m. na úpatí masivu Mont Blancu, které vedou přes celé údolí Val Ferret (těžké).

Vzdálenost z ČR: Z Prahy 1066 km Vzdálenost letišť: Ženeva 1,5 hod

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
PAVILLON ****
Itálie » Italské Alpy - lyže » Courmayeur
Lyžování
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA