Ostrov Santa Maria

Ostrov Santa Maria -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Santa Maria byl první ostrov Azorského souostroví, který portugalský mořeplavec Diogo de Silves roku 1427 objevil.

Tento ostrov leží 55 mil jižně od ostrova Sao Miguel a je nejjižnějším a zároveň i nejvýchodnějším ostrovem Azorů. Jílovitá půda, která vznikla na základě vulkanické činnosti a je charakteristická svým červeným zbarvením, se už odedávna používá při výrobě místní keramiky. Na stavbu domů se pak používá bílý vápencovitý kámen. Vzhledem k tomu, že je ostrůvek položen nejjižněji ze všech, je zde nejteplejší podnebí a nachází se zde několik písečných pláží na jihu ostrova. Pobřeží ostrova je charakteristické svými hlubokými a nádhernými zálivy, z nichž některé jsou olemované vinicemi, jiné plážemi s bílým pískem. Santa Maria zaujímá rozlohu 97 km2 a její území je zřetelně rozdělitelné na dvě části: východní hornatá zóna s hlubokými údolími a bohatou vegetací a západní část, kterou tvoří velká rovina pokrytá travinami. Právě zde bylo během 2. světové války postaveno letiště. Fascinující kontrast lze pozorovat z nejvyššího místa ostrova Alto, který dosahuje výšky 590m. Centrálním střediskem ostrova, jehož počet obyvatel se podle posledních statistik uvádí 5922, je Vila do Porto.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ:

Pico Alto:
Je nejvyšším bodem tohoto ostrova (590m). Jeho centrální poloha zaručuje fantastické výhledy na všechny strany.

Sao Lourenco:
Chcete-li strávit den nic neděláním na pláži s přírodními jezírky, pak jistě zamíříte na severovýchod ostrova do zátoky, kde se rozkládá Sao Lourenco. Na jeho úbočích dozrává každý rok vinná réva, proslavená vínem s názvem S. Lourenco.

Maia:
Malá vesnička na jihovýchodním pobřeží zláká milovníky klidu a radosti z koupání v přírodním jezírku. Výbornou vyhlídkou a zároveň i historicky zajímavou stavbou je pak nedaleký maják Farol da Maia.

Praia Formosa:
Nádherná pláž se světlým pískem a klidnou vodou lákající ke koupání. Najdete ji kousek od hlavního města Vila do Porto.

Anjos:
Na severozápadním výběžku leží malá víska s přírodním jezírkem a malým rybářským přístavem. Je to místo prvních osadníků převážně z Algarve a za zmínku stojí i to, že se tu při své plavbě z Ameriky zastavil Kryštof Kolumbus a v místní kapličce nechal jako poděkování svého úspěšného návratu domů sloužit mši.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
COLOMBO ****
Azory » Ostrov Santa Maria
Pobytový zájezd
.
CHARMING BLUE ****
Azory » Ostrov Santa Maria
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA