Vila do Conde

Vila do Conde -

INFORMACE O DESTINACI

Léta největšího rozkvětu města ve věku objevů už dávno minula. Dnes je to klidný rybářský přístav. V historickém centru u řeky stojí za pozornost zejména Mosteiro de Santa Clara, založený v roce 1318. Hlavní dormitář z 18. století nyní slouží jako nápravné zařízení pro mládež. Kostel a ambit jsou však přístupné i veřejnosti. Gotický kostel má několik renesančních prvků a uvnitř spatříte náhrobky zakladatelů ženského kláštera, doma Afonsa Sanchese (syna krále Dinise) a jeho manželky dony Teresy Martinsové.


Nedaleko se nacházejí zbytky impozantního akvaduktu, vybudovaného v letech 1705-14. Tato pět kilometrů dlouhá stavba se pyšnila 999 oblouky.


V srdci historického jádra leží náměstí Praca Vasco da Gama s neobvyklým pranýřem ve tvaru ruky tasící meč – hrůzu nahánějící varování potenciálním provinilcům. Kostel Igreja Matriz ze 16.století na stejné straně náměstí je pozoruhodný zdobeným manuelským portikem, který je připisován Joau de Castilho.


Vila do Conde je centrem krajkářství (paličkované krajky neboli rendas de bilros). Tato vskutku umělecká díla si můžete koupit v Escole de Rendas (krajkářské škole), kde také uvidíte pracovní postup. Ve stejné budově sídlí Museu de Rendas (Muzeum krajky).

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL FORTE SAO JOAO BAPTISTA ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Vila do Conde
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA