Vila Real

Vila Real -

INFORMACE O DESTINACI

Vila Real nad soutokem řek Cabril a Corgo je rušným centrem obchodu. Jako dopravní uzel Horního Doura představuje ideální výchozí bod pro výlety směrem na jih do údolí řeky a na severozápad do Parque Natural do Alvao. Na zdejším automobilovém okruhu se každý rok v červnu a červenci pořádají významné závody.


V polovině široké hlavní třídy, Avenidy Carvalho Araújo, stojí katedrála (Sé) z 15.století. Tato nádherná gotická stavba sloužila dříve jako kostel dominikánského kláštera. Ostatní budovy kláštera vyhořely v polovině 19.století.


Pamětní deska na domě č 19 na jižním konci ulice označuje místo, kde se narodil Diogo Cao, mořeplavec, který roku 1482 objevil ústí Konga.


Kostelu Igreja dos Clérigos v nedaleké Rua da Portela se také říká Capela Nova nebo Capela de Sao Pedro.Jeho půvabná barokní fasáda je připisována Niccolu Nasonimu a uvnitř stojí za pozornost nádherné modrobílé azulejos.

Okolí Vila Real


Vesnice Bisalhaes, 6 km směrem na západ, je proslulá výraznou černou keramikou. Výrobky můžete nejen obdivovat, ale i koupit na každoroční Festě de Sao Pedro, jež se slaví ve Vile Real každý rok od 28. a 29. června. Uvidíte tu také jemné krajky z Agarezu.
 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA