Crikvenica

INFORMACE O DESTINACI

​Město v oblasti Vinodol na chorvatském přímoří, 37km jižně od Rijeky. Nachází se při ústí potoka Dubracina, jehož údolí spojuje město s vnitrozemskou částí Vinodolu. Město bylo pojmenováno podle kostela místního kláštera zalozeného Nikolou Frankopanem v roce 1412. Crikvenica má příjemné klimatické podmínky, průměrná roční teplota je 13,2°C. Ekonomika je založena na farmářství, pěstování zeleniny, rybářství a především na turistickém ruchu. Město leží na hlavní jadranské silnici (M2, E65).


Crikvenica má více něž stoletou historii jako turistické centrum a dnes je jedním z nejvýznamějších center oblasti Kvarnerského zálivu. Turistické možnosti jsou soustředěny podél tzv. riviéry, která se táhne od Jadrova na severu po Selce na jihu. Město má také bohatou lázeňskou tradici, nachází se zde množství sanatorií a lázeňských pavilonů. U moře jsou krásné písčité pláže. Množství společenských a sportovních programů (tenis, míčové hry, vodní sporty), ale i rekračních možností pro děti činí z Crikvenice ideální místo rekreace rodin s dětmi. V okolí Crikvenice se nachází řada možností pro výlety. Ve Vinodolské ulici můžete navštívit mořské akvárium se středomořskou faunou a flórou a tropickými rybami. 

Z kulturních událostí jmenujme alespoň Crikvenické dny (v srpnu) a Rybářský týden (v září). 

Při vstupu do přístavu dávejte pozor na označenou mělčinu. Je možné uvázat plavidlo za přístavní hrází v hloubce okolo 3 m nebo u turistického kotviště na konci přístavní hráze. Lodě s malým ponorem mohou přistát v kanálu vodního toku, kde je malý výtah. Ve východní části přístavu leží místní přístaviště s výtahem a spouštěcí rampou. Přístav je vystaven západním větrům.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
FALKENSTEINER THERAPIA ****
Chorvatsko » Kvarner » Crikvenica
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA