Asie » Filipíny » Palawan

Palawan

Palawan -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Palawan je jeden z nejkrásnějších a nejčistších ostrovů na světě a často bývá označován jako ráj na zemi. Turisté sem jezdí za krásným a čistým korálovým mořem a nedotčenou přírodou.Korálové útesy Tubataha byly vyhlášeny národním parkem a jsou zapsány v seznamu UNESCO.

Ostrov Palawan leží mezi Jihočínským a Suluským mořem západně od souostroví Visayas. Na délku měří asi 450 kilometrů, na šířku asi 40 kilometrů. Administrativním centrem je město Puerto Princesa, ležící na východním pobřeží. Podél členitého pobřeží ostrova můžete pozorovat dalších asi 1780 malých ostrůvků a útesů. Ostrovem protéká nejdelší známá podzemní řeka, která ústí přímo do moře. Žije zde téměř 90 etnických skupin, které hovoří asi 50 jazyky.

Ostrov Palawan patří k tomu nejlepšímu, co lze na Filipínách vidět. První na co narazíte je město Puerto Princesa, ale hlavní poklady ostrova objevíte na jeho severu. Krásné pláže, tropické moře, vápencové útvary. To všechno můžete poznat na vahadlových lodích či půjčených kajacích.

Prvním místem, se kterým se na ostrově seznámíte je letiště v Puerto Princesa. Navštivte místní muzeum a seznámíte se s kulturou, dějinami i základními informacemi o životě obyvatel ostrova.

Nedaleko najdete trestaneckou kolonii Iwahig. Návštěvníkům je přístupná, a tak se můžete seznámit se způsobem, jakým se pokouší filipínská vláda převychovat odsouzené. Zajímavostí je, že v této kolonii žijí vězni zcela volně.

Asi 70 kilometrů jihozápadně od Puerto Princesy se rozkládá překrásná dlouhá pláž Napsan.

Mezi ostrovy Pandan a Cowrie se nabízí skvělé místo pro potápění mezi nedotčenými korály.

K nejhezčím jeskyním na Palawanu patří jeskyně svatého Paula, kterou protéká podzemní řeka.

Bohatou flóru a faunu si vychutnejte v národním parku Sabang.

El Nido
Hlavním turistickým centrem je vesnice El Nido s osobitým kouzlem. Stala se vyhledávanou ekoturistickou destinací. Oblast je zcela závislá na turistickém ruchu.
Nabízí skvostné pláže, které vám poskytnou dostatek soukromí. Vyzkoušet můžete šnorchlování, potápění, projížďky na vodním skútru či jízdu na kajaku. K velké výzvě patří krásné možnosti dlouhých procházek po krásných plážích, s množstvím vynikajících restaurací. V doprovodu průvodce můžete vyjít naskaliska podél ostrova a kochat se krásným výhledem. Na ostrově žije více jak 320 živočišných druhů. Z ostrova El Nido se můžete vydat na projížďku vahadlovými loděmi po souostroví Bacuji.

Dalšími oblíbenými lokalitami jsou Port Barton, ideální místo pro odpočinek s možností potápění. Rovněž malé klidné městečko San Vincente a město TayTay, s pozůstatky španělské koloniální architektury.
Severní část Palawanu tvoří ostrovy Calamian. Ve zdejších vodách najdete výborná místa pro potápění stejně tak jako u ostrovů Curyo.

Jižní Palawan je stále ještě ne zcela zasažený turistikou. Objevíte tu jeskyni Tabon s nejstarším dochovaným obydlím v jižní Asii. Právě zde byly nalezeny kosterní pozůstatky – lebka stará 22 tisíc let. V dalších jeskyních Palawanu byly nalezeny další důkazy o dávném životě na ostrově, nářadí z doby kamenné, čínské pohřební urny, staré orientální rytiny.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
EL NIDO RESORTS - MINILOC ISLAND ***
Filipíny » Palawan
Exotický zájezd
.
EL NIDO RESORTS - APULIT ISLAND ****
Filipíny » Palawan
Exotický zájezd
.
AMANPULO *****
Filipíny » Palawan
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA