Evropa » Itálie » Sicílie » Ragusa

Ragusa

Ragusa -

INFORMACE O DESTINACI

Sicilské město Ragusa se rozkládá v jihovýchodní části ostrova na svahu Ibelských hor na širokém vápencovém vrcholku mezi dvěma hlubokými údolími (Cava San Leonardo a Cava Santa Domenica).
Je rozděleno na dvě části, Ragusa Ibla (spodní část) a Ragusa (horní část).
Ragusa Ibla byla založena na místě starověkého sikelského města Hybla Herea, následně obsazeného Řeky a později Římany. Za byzantské nadvlády byl název města změněn na Hereusium in Reusia.
Stopy této minulosti jsou však téměř pryč. Roku 1693 Sicílii totiž zachvátilo ničivé zemětřesení, kterému Ragusa Ibla (staré město) stejně jako ostatní města v této oblasti padla za oběť. Po tomto datu byla započata na výše položeném místě, na náhorní plošině nad původním osídlením, výstavba nového města Ragusa Superiore: „Ragusa crevit Hyblae ruinis“ - „Ragusa vyrostla z trosek Hybly“. Aristokracie však odmítla zřícené paláce opustit a znovu vystavěla Ragusu Iblu na jejím původním místě. Obě města, propojená různými schodišti, byla administrativně spojena teprve v roce 1927.

Srdcem a duší Ragusy nadále zůstává stará Ragusa Ibla, historické centrum s nádhernou barokní architekturou. Do této části míří většina turistů. Rozmanité služby včetně většiny hotelů jsou soustředěny v novém městě, které se rozvíjelo v modernějším pravoúhlém stylu se širokými ulicemi.
Obě části jsou však příkladem fascinujícího a jedinečného sicilského baroka.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
DONNAFUGATA GOLF RESORT & SPA - golf *****
GOLF SICÍLIE
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA