Siquijor

Siquijor -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Siquijor se rozkládá jižně od ostrova Cebu a současně je nejmenší provincií na Filipínách. Vyskytuje se zde velké množství světlušek, a proto bývá nazýván také „Ostrov ohně“.

Díky šamanům a léčitelům nese také název „Ostrov černé magie“. Šamanům se říká Mananambalové. Jejich působení zde je doloženo asi dvěma stovkami let zpátky. Všeobecně se věří, že mananambalové mohou vyléčit, ale také přivolat nemoc.

Španělé ostrov nazývali ostrovem ohně díky výskytu velkého množství světlušek, které v noci šíří jemnou záři, která připomíná oheň. Ostrov je opravdu kouzelný hlavně proto, že leží mimo hlavní turistické trasy, a tak se tu cizí návštěvníci příliš nevyskytují.

Hlavním město ostrova nese stejný název Siquijor. Je důležitým přístavem. Pobřeží ostrova je rovinaté, ale ve vnitrozemí je povrch ostrova hornatý. Nejvyšší bod ostrova tvoří hora Bandilaan vysoká 557 metrů. Celý ostrov byl v roce 1978 vyhlášen mořskou rezervací a turistickou zónou. Návštěvníci tu mohou obdivovat krásné pláže, jeskyně, řeky i studánky. Potápěči jistě ocení zdejší, lidským zásahem nedotčený, podmořský život.

Dům Cang-Isok
Cang-Isog House najdeme asi 3 kilometry od hlavního města Siquijor. Byl vybudován v polovině 19. století. Přestože byl postaven pouze z bambusu, listů palem Nipa a dřeva Tugas, vydržel nápor mnoha tropických bouří. Dodnes zůstal zachován v původním stavu. Dům je nejstarší stavbou na Siquijoru.

Vodopády Cambugahay
Krásné stupňovité vodopády najdeme ve stejnojmenné provincii Cambugahay. Místo nabízí průzračnou vodu vhodnou ke koupání a osvěžení. Cesta k vodopádům vede do strmého kopce a je kluzká.

Kostel a zvonice sv. Františka z Assisi
Kostel stojí od roku 1870 v blízkosti místního mola. Místo pro stavbu kostela bylo vybráno s rozmyslem, aby jako první uvítal přijíždějící návštěvníky. Nedávno prošel rekonstrukcí.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
COCO GROVE BEACH RESORT ****
Filipíny » Siquijor
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA