Afrika » Keňa » Nairobi

Nairobi

Nairobi -

INFORMACE O DESTINACI

Nairobi, hlavní město Keni, leží v centrálních náhorních planinách ve výšce asi 1 800 metrů. Nairobi je velmi moderní kosmopolitní město s velkým množstvím hotelů, restaurací, barů a nákupních center. Je to nezapomenutelná ukázka afrického velkoměsta. Lidé zde pobíhají ze strany na stranu, spěchají, nahánějí autobusy, pokřikují na sebe. V celé té změti pachů, křiků a barev projíždějí pestré minibusy, uhánějící šílenou rychlostí a kličkující mezi spoustou dalších aut a prostředků hromadné dopravy.

Žije zde asi 7 milionů lidí a tento fakt se podepsal na zdejším ovzduší. Městem se stále prohání namodralý smog. Skladba obyvatelstva není příliš pestrá, lidí střední vrstvy je zde největší počet. Právě díky vysokému počtu obyvatel zde vládne vysoká nezaměstnanost, proto zde potkáte povalující se lidi, kteří na ulici prodávají, co se dá. Centrum rušného města se pyšní prosklenými výškovými budovami, zatímco periferie města je plná chudinských čtvrtí a malých domků.

Pokud si chcete vychutnat pravou atmosféru Nairobi, navštivte masajský trh. Masajové jsou jeden z přírodních národů Keni, který stále dodržuje své pradávné zvyky a tradice, ale jsou si dobře vědomi moderní doby. Proto, budete-li si chtít Masaje vyfotit, počítejte s tím, že se to neobejde bez patřičného finančního obnosu. Na masajském trhu v Nairobi si můžete koupit jejich tradiční výrobky – hlavně všemožné korálkové náramky, náhrdelníky a prstýnky.

Dalším velmi zajímavým místem Nairobi je Národní muzeum. Pyšní se archeologickými, etnografickými a přírodovědnými sbírkami.

Velmi zajímavá je také čtvrť Karen pojmenované dle Karen Blixen. Ve filmu Vzpomínky na Afriku si tuto ženu zahrála Meryl Streepová. Kdo to vlastně Karen Blixen byla? Byla to žena, jež žila v Nairobi ve třicátých letech a zasloužila se o založení první školy, nemocnice a plantáží kávy a čaje. Tím poskytla lidem práci a potřebné zdravotnické ošetření. V domě, ve kterém kdysi žila, je dnes muzeum s nádhernou zahradou. V Karenu se také nachází žirafí centrum, kde si zaplatíte vstup a můžete krmit žirafy, dostanete k nim výklad od profesionálních ošetřovatelů, můžete shlédnout video a zakoupit suvenýry, které jsou tady asi nejlevnější.

Poblíž města se rozkládá zajímavý národní park Nairobi National Park, kde se vyskytuje velké množství slonů.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
THE SAFARI PARK HOTEL NAIROBI *****
Keňa » Nairobi
.
ROYAL ORCHID AZURE - golf *****
GOLF KEŇA
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA