Colares

INFORMACE O DESTINACI

Tato půvabná vesnice na nižších svazích Serry de Sintra vyhlíží přes zelné údolí, Várzea de Colares, k moři. Ulice osázené stromy se kroutí vzhůru tichou vesnicí, plnou překrásných květin, borovic a kaštanů. Na vinicích se zde rodí známé colareské víno, zvláště silné, sametově červené. Stará vinná réva roste v písčité půdě s kořeny hluboko v jílu. Bylo to jediné víno v Evropě, které přečkalo nebezpečnou epidemii phylloxery, zavlečnou do Evropy z Ameriky koncem 19. století během prvních vinařských výměn. Hmyz, který zničil vinice v celé Evropě, neboť sežral měkké kořínky, nemohl proniknout do těžké písčité půdy atlantického pobřeží, a tak vinnou révu kolem Colaresu ušetřil.
Vína můžete ochutnat v Adega Regional de Colares v Alamedě de Coronel Linhares de Lima.

Okolí Colares


Na západ od Colares leží několik oblíbených plážových rekreačních středisek. Z vesnice Bandazao můžete cestovat 3 km na Praiu das Macas starou tramvají, jejíž trasa byla otevřena roku 1910 a která pořád ještě jezdí od 1. července do 30. září.


Přesně na sever od Praii das Macas sedí na útesech malená vesnička Azenhas do Mar a více na jihu se nachází větší rekreační středisko Praia Grande. V obou místech se lze vykoupat v přirozených přírodních jezírkách ve skalách, které se za přílivu plní mořskou vodou. Praia da Adraga, 1 km dále na jih, má báječnou plážovou kavárnu. Po večerech a mimo sezonu rybáři dávají do pořádku pruty a vlasce na okouny, pražmy a platýse, kteří připlouvají s přílivem.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA