Jižní Amerika » Brazílie » Amazonie

Amazonie

Amazonie -

INFORMACE O DESTINACI

Amazonie zabírá přibližně plochu 3500 tisíc km2 a představuje více než 40% území Brazílie. Byla prozkoumána až po založení Nadace Belém v roce 1616. První kolonizátorské počiny jsou datovány do  17. století a byly realizovány prostřednictvím náboženských misií.  Velká část Amazonie je tvořena usazeninovou pánví, která se nachází mezi dvěma velkými plošinami: Guianas na severu a Centrální planina na jihu. Nejvyšším bodem Brazílie je Pico da Neblina s 3014 metry a nachází se na hranicích s Venezuelou.

Amazonka v ústí má takový denní průtok, který by stačil zásobit New York vodou na deset let, a její tok je tak mocný, že bahnité amazonské vody barví Atlantik do hněda ještě 200 kilometrů od pobřeží. Po mnohé amazonské indiánské kmeny je Amazonka gigantická mytická anakonda, zdroj života i smrti. Povodí Amazonky zahrnuje asi 80 000 čtverečních kilometrů splavných vodních cest a Amazonka sama je splavná pro zámořské lodě až do města Manaus a pro menší lodě doslova napříč celou Jižní Amerikou až po město Iquitos v Peru. Dokonce i v nejužší části, u městečka Obidos  je řeka takřka 2 kilometry široká a většinou je daleko širší. Když dorazí ke svému obrovskému ústí, dosahuje její šíře vzdálenosti mezi Londýnem a Paříží.

Amazonka je mnohem víc než řeka, její povodí obsahuje v každém okamžiku jednu pětinu veškeré sladké vody na světě a deštný prales, který je řekou napájen, zabírá plochu přes pět milionů čtverečních kilometrů , je životně důležitá součást v regulaci biosféry celé planety. Amazonka má přes tisíc přítoků. Podnebí je rovníkové. Teploty jsou neustále vysoké a teplotní rozdíl mezi nejteplejšími a nejstudenějšími měsíci je nepatrný. Vysoké teploty a velké množství srážek rovníkového podnebí jsou příčinou existence největšího a nejbohatšího pralesa na světě, Amazonie. Naleznete tu více než 80 000 druhů stromů a rostlin a 15 000 živočišných druhů, z nichž některé nejsou zatím ještě ani určeny. Dřevo některých stromů je velmi cenné, např. cedr a mahagon. Jiné druhy stromů jako např. kaučukovník dodávají základní materiál pro výrobu gumy.

Návštěva deštných pralesů Amazonie může mít různé formy - pobyt v tzv. ekostřediscích (eco lodges), plavby luxusní lodí po Amazonce nebo pobyt v městě Manaus doplněný výlety. Pobyt v ekostřediscích v povodí Amazonky kolem Manausu je nejčastějším cílem návštěvníků této oblasti. Jedná se o tzv. Lodges, což jsou dobře vybavené dřevěné hotely v džungli, většinou na břehu nějaké řeky povodí Amazonky. Tato střediska nabízí mnoho aktivit jako treking pralesem, projížďka na kanoích, lov piraní, noční pozorování aligátorů, návštěva indiánských obydlí apod. Střediska zajišťují i dopravu z Manausu a zpět.
 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
AMAZON ECOPARK LODGE ****
Brazílie » Amazonie » Manaus
Exotický zájezd
.
ARIAÚ AMAZON TOWERS ****
Brazílie » Amazonie » Manaus
.
HOTEL AMAZON VILLAGE ****
Brazílie » Amazonie » Manaus
.
TROPICAL MANAUS *****
Brazílie » Amazonie » Manaus
.
IBEROSTAR GRAND AMAZON *****
Brazílie » Amazonie » Manaus
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA