Lanzarote

Lanzarote -

INFORMACE O DESTINACI

​Na Lanzarote se sice netyčí žádná obří sopka jako Pico de Teide na ostrově Tenerife, přesto je právě tady sopečná činnost z celého Kanárského souostroví nejživější. Krajinnou ikonou Lanzarote jsou totiž Montañas del Fuego (Ohňové hory) na jihu ostrova, kde se naposledy začala pořádně třást země v roce 1730, z geologického hlediska vlastně před chvilkou.

Lanzarote je nejseverněji a nejvýchodněji položený ostrov z celého souostroví. Klima je na Lanzarote subtropické a  ostrov je kvůli nedostatku srážek, vysokým teplotám a silným větrům vyprahlý. Žije tu ale mnohem víc druhů rostlin a živočichů, než bychom od subtropické oblasti očekávali. Mnohé z nich se místním podmínkám totiž přizpůsobily.

Na ostrově Lanzarote najdete velmi exotickou sopečnou krajinu. Zajímavá je tvorba místního světově známého umělce Césara Manriqua, jehož díla jsou výjimečná tím, že jsou originálním spojením umění a přírody. César Manrique dokázal vybudovat v sopečných krajinách oázy plné jezírek a tropické vegetace. Je mimo jiných děl také tvůrcem James del Agua, což jsou spletité labyrinty z jeskyní a vulkanické dutiny, ve kterých se odehrávají taneční představení a hudební koncerty.

V roce 1993 byl ostrov vyhlášen za biosférickou rezervaci a stal se světově známým právě pro svoji přírodní architekturu a harmonické spojení tradice a modernosti. Poznat Lanzarote pro Vás bude nezapomenutelný zážitek.
Pláže zde naleznete tmavé i zářivě bílé. Moře může být naprosto klidné nebo s velmi silným vlnobitím, což ocení milovníci surfingu nebo windsurfingu. Hlubinu oceánu zde tvoří vulkanické útesy. Pestrý podmořský svět si můžete vychutnat při potápění.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
VILLA VARELLA
Kanárské ostrovy » Lanzarote
Pronájmy vil
.
MELIA SALINAS - golf *****
GOLF KANÁRSKÉ OSTROVY » GOLF LANZAROTE
Pobytový zájezd
.
Hotel Princesa Yaiza Suite Hotel Resort- golf *****
GOLF KANÁRSKÉ OSTROVY » GOLF LANZAROTE
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA