Afrika » Kapverdy » Ostrov Maio

Ostrov Maio

Ostrov Maio -

INFORMACE O DESTINACI

Téměř celý ostrov obklopují nádherné bílé písečné pláže, jako například Praia Preta, Praia Real, Pau Seco, Porto Cais. Pobyt na nich znamená vydat se na průzkum místní mořské fauny. Není tu mnoho ani obyvatel ani turistů. Podnebí je velmi suché, půda je málo zavlažovaná, přesto má ostrov největší lesní park na ostrovech. Sever je značně erodovaný působením moře a větrů, jinde jsou však krásné pláže se zlatým pískem.


Ostrov je nedotčený civilizací, co se týče znečištění životního prostředí, čistota vody, fauna a flora nadchne každého rybáře a milovníka přírody. Na pustých plážích najdete řadu vzácných ptáků a vodní želvy sem chodí klást svá vejce. Významný je tu chov dobytka, zejména některých druhů býků na rodeo. Sůl byla dlouhou dobu důležitým obchodním artiklem ostrova, avšak dnes jsou solné doly opuštěné.


Město Maio bývá často nazýváno anglickým přístavem, protože sem přijíždělo mnoho anglických lodí pro sůl. Hrad Maio byl postaven v 18.století, aby ostrov ochránil proti pirátům. Na severu ostrova v Calhetě se nachází největší zalesněná území na ostrově. Je to ostrov písečných dun a pouští a krásných pláží. Hlavní město - Vila do Maio - bylo založeno v 18. století, s pevností kdysi sloužící jako obrana proti pirátům.


Stojí zato navštívit oázu Figueira da Horta, asi 6 km od hlavního města. Je to ostrov písečných dun a pouští a krásných pláží. Hlavní město - Vila do Maio - bylo založeno v 18. století, s pevností kdysi sloužící jako obrana proti pirátům. Stojí zato navštívit oázu Figueira da Horta, asi 6 km od hlavního města.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA