Skopelos

INFORMACE O DESTINACI

Stejnojmenné hlavní město ostrova Skopelos, někdy nazývané Chora nebo Hora, není jen ostrovní metropolí, ale zároveň také velmi živým centrálním přístavem. Protože ostrov nemá vlastní letiště, je to pravděpodobně úplně první místo, které spatříte, až se sem budete blížit na trajektu nebo lodi. A máte se skutečně nač těšit. Před Vámi se zjeví přístavní městečko výjimečné krásy s domečky vystavěnými na širokých stráních pokrytých kobercem zelených hájů, se šňůrou kotvících jachet a všudypřítomnou modří Egejského moře. Skopelos / Chora bylo byhlášeno městskou památkovou zónou.
V centru města na vás čekají kouzelná náměstíčka, kostely a další skvosty ostrovní architektury. Úzké dlážděné uličky a zákoutí plná schodů, balkonků a květin vybízí k romantickým procházkám a nasávání zdejší atmosféry. Po výstupu na vrcholky nad městem budete odměněni skvostným pohledem na zbytky opevnění hradu Kastro a kostelíku Agios Athanasios. Avšak kromě toho se vám z tohoto vyvýšeného místa rozevře celý přístav a širé moře jako na dlani. A právě vysoká poloha má také zásluhu na tom, že se v centru nesetkáte s přílišným dopravním ruchem – auta se sem totiž téměř nedostanou.
Přístav žije svým čilým životem, přesto nabízí návštěvníkům klidné posezení v tavernách a hospůdkách, kde se servírují rybí a jiné mořské speciality. Při mlsání a popíjení můžete pozorovat přístavní cvrkot. Po jídle se vydejte na nákupy do malých obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím, především pak suvenýry, šperky, ručními výrobky, keramikou, textiliemi a dárky.
Nejbližší pláže se nacházejí až za městem. Míří tam pravidelné autobusové linky, vodní taxi, případně je možné si zapůjčit automobil a vyrazit na vlastní pěst. Na některé se lze dostat i krátkou pěší procházkou. Z většiny jsou všechny pláže pokryty pískem a oblázky zlatavé a bílé barvy a nacházejí se v četných zátokách při pobřeží ostrova. Jejich zvlněné vody jsou čisté, průzračné, krásně modré a bezpečné ke koupání a vodním sportům.
Přestože jde o hlavní město a dalo by se očekávat, že v noci se proměňuje v místo lákající davy ukřičených teenagerů, kteří se v opojeném stavu vracejí do svých pokojů až za ranního světla, není tomu zcela tak. Město si uchovává klidný ráz, a tak přestože je tu několik diskoték, vše se odehrává v poklidu. Zkrátka každý si tu svobodně vyhledá to, co mu  nejlépe vyhovuje, aniž by tím jakkoli obtěžoval ostatní návštěvníky a zdejší obyvatele.
Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA