Asie » Malajsie » Sabah

Sabah

Sabah -

INFORMACE O DESTINACI

​Sabah-neboli   “ země pod větry“,  nazývaný takto díky své poloze jižně od oblasti kolem Filipín, která je náchylná na tajfuny - je malajsijský stát nacházející se na severní části ostrova Borneo. Je druhým největším státem hned po Sarawaku, se kterým sousedí na jihozápadě.  Na jihu rovněž sdílí hranici s indonéským Východním Kalimantanem.   Hlavním městem Sabahu je Kota Kinabalu.
Západní část Sabahu tvoří převážně hory a nacházejí se zde tři nejvyšší vrcholy celé Malajsie– nejvyšší horou  Malajsie s 4095 m je Kota Kinabalu.  Směrem k centrální šásti Sabahu se hory postupně snižují v kopce, které jsou protkány hustou sítí nížinných řek a jsou pokryté hustými pralesy, které  hostí rozmanitou škálu rostlinných a živočišných druhů .  Národní park Kinabalu byl zapsán na listinu Světového dědictví pro své bohatství v rozmanitosti rostlin, endemických živočichů a unikátní geologické, topografické a klimatické podmínky.
Ekonomika byla vždy závislá na vývozu tropického dřeva, ale postupně dochází k vyčerpání těchto přírodních zdrojů z důvodu ustupujících pralesních oblastí, nadále je všach Sabah významným vývozcem palmového oleje, gumy, kakaa, zeleniny a mořských plodů. Cestovní ruch je aktuálně druhým nejvýznamnějším přispěvatelem do ekonomiky země. Nicméně, i přes své velké bohatství přírodních zdrojů je Sabah v současnosti nejchudším státem Malajsie.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
NEXUS RESORT & SPA KARAMBUNAI *****
Malajsie » Sabah » Kota Kinabalu
Exotický zájezd
.
SHANGRI-LA´S RASA RIA RESORT *****
Malajsie » Sabah » Kota Kinabalu
Exotický zájezd
.
GAYANA MARINE RESORT *****
Malajsie » Sabah » Kota Kinabalu
WOW hotely
.
BUNGA RAYA ISLAND RESORT *****
Malajsie » Sabah » Kota Kinabalu
Exotický zájezd
.
NEXUS RESORT & SPA KARAMBUNAI - golf *****
GOLF MALAJSIE
Pobytový zájezd
.
SHANGRI-LA´S RASA RIA RESORT - golf *****
GOLF MALAJSIE
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA