Ostrov Brava

Ostrov Brava -

INFORMACE O DESTINACI

Je to ostrov květin, nejhornatější ze všech, jehož pobřeží tvoří mnoho zálivů. Není lehké představit si tolik krásy, kolik nabízí tento ostrov o rozloze 64 km2. Jsou tu však také krásné ženy a pochází odtud Eugénio Tavares, autor nejkrásnějších kreolských mornas. Ostrov má báječné klima, teploty od 16-25 C. Je tu více srážek a tedy i zeleně. Objeven byl r. 1642, obydlen až později. Byla a je to zastávka pro lodě, dříve se tu verbovali mezi místním obyvatelstvem námořníci. Lidé se tu živí hlavně rybolovem a zemědělstvím. Pěstuje se tu káva, banány, cukrová třtina, maniok, kukuřice a brambory.


Na ostrově je řada míst, které stojí zato vidět, všude rostou ibišky, jasmíny a další druhy subtropických květin a rostlin. Dobře se odpočívá na místních plážích, plave v moři a v lagunách chráněných před větrem. Pro rybáře tu je ráj.


Zajímavým místem je Nova Sintra, vybudovaná v kruhu na zbytcích vulkanické hory. Říká se, že toto město je nejkrásnějším městem na Kapverdských ostrovech. Dále stojí zato navštívit Fonte da Virgem, ke kterému se pohodlně dostanete pěšky. Zde, vzhledem k mírným srážkám, lidé pěstují různé plodiny na terasovitých políčkách důmyslně zavlažovaných vodou z pramenů. Voda je bohatá na fluor a bikarbonát. Centrem rybářství je Furnas. Z Vila de Nova Sintra sem vede silnice s 99 zatáčkami. Když je jasno, vidíte cestou impozantní sopku sousedního ostrova Fogo. Fonte do Vinagre má pramen mírně nakyslé minerální vody. Faja d´Água je nádherně zelená zátoka, kam se za nepříznivého počasí uchýlila nejedna loď. Jsou zde chráněny před silnými severními větry, které jsou tu velmi časté. Protože se zde hodně loví, uchylovali se sem často američtí velrybáři. A následně potom mnoho místních obyvatel emigrovalo do Ameriky.


Často tu bývá hustá mlha. Vlhkost ale také udržuje v květu nádhernou vegetaci. Téměř každý dům má malou zahrádku.


Kousek odsud se nachází letiště, které patří k technicky nejobtížnějším na Kapverdách.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA