Ostrov Sao Jorge

Ostrov Sao Jorge -

INFORMACE O DESTINACI

Když se podíváme na ostrov Sao Jorge na mapě, bude nám připadat jako tlustá přímka.

Dlouhý zelený ostrov, kde strmé pobřežní srázy tvoří dominantní kontrast s rovinnými Fajas a divoká zákoutí oponují lidskýma rukama obdělávaným pastvinám, to je Sao Jorge. Unikátním místem ostrova je Faja da Caldeira do Santo Cristo s podmořskou jeskyní a jezerem, jediné místo, kde se pěstují tzv. ameijoas, místo, které bylo prohlášeno přírodní rezervací a speciální ekologickou oblastí. Celková rozloha ostrova zaujímá 246,25 km2, stálých obyvatel je na Sao Jorge 10.219. Je to dlouhý ostrůvek, měřící 50 km na délku a 8 km na šířku. Z centrálního řetězce hor, který se táhne od jednoho konce ostrova ke druhému, vyvěrají divoké vodní prameny a mizí v houštinách vavřínového lesa. Hlavní obživou ostrova je pastevectví a produkce mléka a mléčných výrobků. K proslaveným výrobkům patří místní voňavý sýr a také ručně vyráběné pokrývky. Hlavními obydlenými centry ostrova s krásně upravenými domy jsou Velas a Calheta. Ostrov je charakteristický svými strmými skalisky svažujícími se přímo do oceánu, množstvím jeskyní, jezer a jedinečným mikroklimatem.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ:

Pico da Esperanca:
Nejvyšší vrchol ostrova převyšující krajinu o 1000 m je místem, odkud je možné pozorovat celý ostrov Sao Jorge i další z centrálních ostrovů Terceira, Graciosa, Pico a Faial. Vegetace, která pokrývá svahy této hory, je bujná a zelená, svými barvami umocňuje nádheru krajiny.

Fajá da Caldeira de Santo Cristo:
Úžasný krajinný reliéf, jemuž na výjimečnosti dodává zvláštní ovoce, které se tu pěstuje „ameijoas“. Je to jediné místo souostroví, kde se s tímto druhem setkáte.

Topo:
Na východě ostrova je místo zvané Topo (vrcholek) s majákem, odkud je vidět na maličký ostrůvek u břehu Sao Jorge. Tam sídlí velké kolonie mořských ptáků.

O Parque Florestal das Sete Fontes:
Lesní park Sedmi pramenů je jednou z nejkrásnějších částí ostrova.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
QUINTA DO CANAVIAL ***
Azory » Ostrov Sao Jorge
Pobytový zájezd
.
SAO JORGE ***
Azory » Ostrov Sao Jorge
Pobytový zájezd
.
CASA DO ANTONIO ***
Azory » Ostrov Sao Jorge
Pobytový zájezd
.
CANTINHO DAS BUGANVILIAS ****
Azory » Ostrov Sao Jorge
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA