Afrika » Kapverdy » Ostrov Sal

Ostrov Sal

Ostrov Sal -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Sal je turisticky zřejmě nejznámějším ostrovem, jelikož je zde mezinárodní letiště a tudíž je to také první ostrov, na kterém přistanete, rozhodnete-li se toto krásné souostroví navštívit.
Ostrov má rozlohu 200 km2 a11.000 obyvatel. Turistická vesnice Santa Maria se nachází u 17 km dlouhé bílé písečné pláže s azurově čistou vodou a podél pláže zde pomalu směrem na západ od vesnice roste spousta prázdninových objektů, které jsou jako stvořené pro letní radovánky v období, kdy u nás je zem pokrytá sněhem… V současné době je Santa Maria považována za největší turistickou oblast celého souostroví Cabo Verde a na pláži Santa Maria se nachází nejvíce hotelových komplexů. Hotely nabízí svým klientům spoustu zábavy a vodních sportů. V noci v restauracích a barech můžete slyšet živou kapverdskou muziku, můžete si posedět na venkovních zahrádkách, či si jít zatančit na diskotéku.

KAM NA VÝLET

Pedra de Lume
Pedra de Lume je solný důl, kde můžete obdivovat vulkanický kráter. Z kráteru do přístavu vede lanovka, která dopravuje sůl, která se dovážela na Afriský kontinent a do Brazílie. Ve 30. letech činnost upadla do zapomnění.


Espargos (chřest)
Toto město je administrativní centrum ostrova, které vzniklo současně s vybudováním letiště. Většina zdejších obyvatel je zaměstnána na tomto jediném mezinárodním letišti.


Palmeira
7 km od Espargos se nachází hlavní přístav ostrova Palmeira. Odtud vyplouvají jachty na výlety...


Buracona
Pokud budete chtít navštívit tuto oblast, doporučujeme jet jeepem 4x4, je to dobrodružná cesta, kde se nachází tzv. díra do země, v okolí se nachází přírodní jezírka vytvořená v lávových vyvřelinách.


Ostrov Sal je určen především těm, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu přímo na pláži a zábavou až do rána. Doporučujeme novomanželům, ideální pro svatební cesty či rodinné dovolené vzhledem k množství animačních programů v hotelových komplexech.


Všechny hotelové komplexy mají zahradu s bazénem a skládají se z hlavní budovy, která má maximálně 2 patra a dále pak množství vilek a bungalovů.


CO DĚLATWindsurfing

Pláž Santa Maria je specialisty považována za jedno z pěti nejlepších míst pro windsurfing na světě. Vítr vane rovnoměrně s pláží a teplota vody je příjemná po celý rok. Pokud se vydáte dál do oceánu, tam pak vanou silnější větry, kde trénují i světoví závodníci. Na plážích v četných centrech vodních sportů je možné si zapůjčit veškerou výstroj.


Rybaření
Pro milovníky rybolovu je ideálním místem ostrov Sal. Můžete si vybrat z velké škály možností rybolovu – rybolov na otevřeném moři, malý rybolov.


Potápění
Na ostrovech je v provozu množství škol potápění s možností získat mezinárodní diplom, v okolí se nachází dna s překrásnými koráli, kolem kterých plují barevné ryby. Pro zkušené potápěče doporučujeme potápění v oblasti BURACONA, v hloubce 35 metrů vstoupíte do tunelu, který je dlouhý 70 metrů, kterým proplujete a vynoříte se v jeskyni, kam prosvítá denní světlo.
 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL SAB SAB SAL ***
Kapverdy » Ostrov Sal
.
ODJO D´AQUA
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Pobytový zájezd
.
MORABEZA ****
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Exotický zájezd
.
HOTEL DJADSAL ****
Kapverdy » Ostrov Sal
.
BRAVO CLUB VILA DO FAROL ****
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Pobytový zájezd
.
CRIOULA CLUB HOTEL & RESORT ****
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Pobytový zájezd
.
NOVORIZONTE/BELORIZONTE ****
Kapverdy » Ostrov Sal
.
DUNAS DE SAL ****
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Exotický zájezd
.
RIU GAROPA / RIU FUNANA *****
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Exotický zájezd
.
MELIA TORTUGA BEACH *****
Kapverdy » Ostrov Sal » Santa Maria
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA