Evropa » Chorvatsko » Istrie » Rabac

Rabac

INFORMACE O DESTINACI

Rabac je původně rybářské městečko ležící ve stejnojmenné zátoce na poloostrově Istrie v Kvarnerském zálivu.
Dříve malé přístavní městečko se v poslední letech díky turismu rozrostlo o mnoho budov a rekreačních středisek a vzniklo tak známé turistické letovisko. Rabac byl významný především pro těžbu Bauxitu a nejvýznamnější těžba probíhala mezi světovými válkami. Poté co těžba Bauxitu zcela odezněla se město zaměřilo na ziskovější turistický ruch. Aktuálně Rabac nabízí ubytování až pro 10.000 návštěvníků a můžete si vybrat mezi ubytováním v kempu, v soukromí nebo v luxusních hotelech.

Hlavní pláž má jméno Maslinica a drží ocenění " Modré vlajky ". V Rabacu najdete pláže oblázkové, skalnaté, betonové, menší i větší.

Na konci promenády za pláží Girandella se nachází nudistická pláž označená mezinárodní zkratkou FKK.

Na hlavní pláží Maslinica a na pláži Girandella si můžete zapůjčit vodní skútry nebo zkusit vodní lyžování. V blízkosti jsou i tenisové kurty nebo mini-golf.

Takřka přes celé městečko projíždí v hlavní sezónu turistický vláček. Jeho trasa začíná u pláže Maslinica u hotelu Hedera, pokračuje podél pobřeží a promenády. Svou jízdu zakončuje u pláže Girandella.
Ve městě se každoročně koná Rabacký festival elektronické hudby.

Mezi zajímavosti patří Kostel narození Panny Marie byl postaven v r. 1336 na základech původního malého kostelíku. Byl několikrát rekontruován. Naposledy v roce 1993. Porta Sanfior – brána sv. Flóra. Je historická památka z erbem města a benátským lvem. Vznik této památky se udává roku 1589. V roce 1995 byla brána doplněna kanónen z dob Rakouska.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
VALAMAR BELLEVUE ****
Chorvatsko » Istrie » Rabac
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA