Asie » Indie » Ranthambore

Ranthambore

Ranthambore -

INFORMACE O DESTINACI

Národní park Ranthambhore je jedním z největších národních parků v severní Indii. Nachází se v okrese Sawai Madhopur v jihovýchodním Rádžasthánu, asi 110 km severovýchodně od letiště Kota a 180 km jihovýchodně od Jaipuru. Nejbližší město a železniční stanice je Sawai Madhopur, cca 11 km vzdálený, další vhodná železniční stanice je v 110 km vzdálené Kotě, kde staví všechny vlaky. Z Koty vede k Ranthambhore dálnice.

Ranthambhore byl založen indickou vládou pod názvem Sawai Madhopur Game Reserve v roce 1955. V roce 1973 byl vyhlášen součástí "Projektu Tygr", založeného za účelem ochrany tygra indického. Status národního parku získal v roce 1980. V roce 1984 byly za rezervace vyhlášeny i přilehlé lesní oblasti Sawai Man Singh a Keladevi a v roce 1991 byly oficiálně začleněny do parku.

Národní park Ranthambore je znám především svými tygry a je jedním z nejlepších míst v Indii na pozorování těchto majestátních zvířat v jejich přirozeném prostředí. Tygry lze snadno spatřit i během dne. Vhodná doba k návštěvě Ranthambore je v listopadu a květnu, kdy zdejší listnaté lesy opadávají a pozorování zvěře je tím značně usnadněno. Zdejší lesy byly kdysi součástí velkolepých džunglí střední Indie.

Park leží na okraji náhorní plošiny a je ohraničen na severu řekou Banas a na jihu řekou Chambai. Uvnitř parku leží i několik jezer. Park získal své jméno podle historické tvrze Ranthambore, která leží uvnitř parku. Jeho plocha je 392 kilometrů čtverečních. Z velkých zvířat zde kromě tygra zde žije i levhart, nilgau, prase divoké, sambar, hyena, medvěd pyskatý či axis indický. Park je domovem pro širokou škálu stromů, rostlin, ptáků a plazů. V parku také roste jeden z největších banyánů (Ficus benghalensis) v Indii.

Národní park Ranthambore je považován za nejmalebnější ze všech severoindických parků. Jednu část parku tvoří husté lesní porosty, druhá část je kamenitá step s řídkým křovinatým porostem. V místní fauně jsou na rozdíl od středoindických národních parků zastoupeny i druhy specifické pro polopouštní oblasti Rádžasthánu.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
LUXUSNÍ INDIE - PO STOPÁCH MAHARÁDŽŮ
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
AMAN I KHAS *****
Indie » Ranthambore
Exotický zájezd
.
THE OBEROI VANYAVILAS *****
Indie » Ranthambore
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA