Sesimbra

Sesimbra -

INFORMACE O DESTINACI

Do této rušné rybářské osady v chráněném zálivu otevřeném na jih vede příkrá úzká silnice. Osadu zaštiťují před severními větry svahy Serry da Arrábida, a proto se zřejmě stala oblíbeným rekreačním střediskem Lisabonců. Byla obsazena Římany a později  Maury. Až roku 1236 dobyl její ostře bráněné pevnosti král Sancho II. Stará část městečka je bludištěm úzkých strmých uliček s pevností Santiago (nyní celnice).

Z terasy, ve dne přístupné pro veřejnost, nádherně uvidíte město, Atlantik a širokou písčitou pláž, která se táhne po obou stranách. Sesimbra se rychle rozvíjí jako rekreační středisko s nájemními domy, které se na okolních kopcích objevují jako houby po dešti, a s četnými bary a kavárničkami pod širým nebem, které jsou ve slunečných dnech vždy plné, dokonce i v zimě.

Pestře natřené rybářské lodi kotví v Portu do Abrigo na západ od města. Do přístavu se dostanente po Avenidě dos Náufragos, rozlehlé promenádě, která se táhne podél pláže za město. Velké traulery (traineiras) loví hlavně sardinky, mořské pražmy, tresky a mečouny, úlovek malých lodí tvoří chobotnice a olihně. Pozdě odpoledne, po návratu rybářských člunů se na nábřeží koná hlučná dražba ryb. Dary moře můžete ochutnat v některé z rybích restaurací na pobřeží. Vysoko nad městem se vypíná Maurský hrad, krásně přistavěný v 18. století. Z té doby pochází kostel a malý hřbitov plný květin vně hradeb. Nabízejí se tu nádherné pohledy z ochozů, zvláště při západu slunce.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL VILLAS DE SESIMBRA ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sesimbra
.
DO MAR SESIMBRA ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sesimbra
Pobytový zájezd
.
HOTEL ESTALAGEM DOS ZIMBROS ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Sesimbra
.
DO MAR SESIMBRA ****
Portugalsko fly & drive
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA