Setúbal

Setúbal -

INFORMACE O DESTINACI

Setúbal je důležitým průmyslovým městem a třetím největším přístavem Portugalska (po Lisabonu a Portu) a je dobrým východiskem na několikadenní pobyt a seznámení se s tímto krajem. Na jih od zahrad a kašen v centru leží rybářský přístav, soukromý přístav jachet, kotviště převozních lodí a rušná tržnice. Na sever od zahrad se nachází stará část města s libími ulicemi pro pěší a náměstími s bezpočtem obchodů a kaváren. Katedrála ze  16. století, věnovaná Santa Marii da Graca, má překrásné obrazy z azulejos z 18. století a zlatem zdobený oltář. Jména ulic připomínají dva známé obyvatele Seúbalu, Manuela Barbosu du Bocage (1765-1805), jehož satirická poezie jej přivedla do vězení a Luísu Todiovou (1753-1833), slavnou operní zpěvačku. V dobách Římanů zde bylo nejdůležitějším odvětvím solení ryb. Pod skleněnou podlahou Krajské turistické kanceláře v č. 10 na Trevesse Frei Gaspar můžete vidět obdélníkové nádrže.


Igreja de Jesus
Tento monumentální gotický kostel severně od staré části města náleží k architektonickým skvostům Setúbalu. Navrhl jej architekt Diogo Boitac roku 1494 a jeho vznosný interiér zdobí stáčené sloupy, tesané ze tří pramenů z narůžovělého vápence z Arrábidy, a kamenná žebra napodobující provazy na stropě. Na Rua do Balneário,v nyní opuštěných řeholních prostorách přiléhajícím ke kostelu se nachází museum se 14 pozoruhodnými obrazy ze života Ježíše Krista. Obrazy v jasných barvách se přičítají následovníkům Jorgeho Afonsa (1520-30), ovlivněným vlámskou školou.


Museu de Arquelogia e Etnografia
Archeologické museum vystavuje nálezy – od vykopávek v blízkosti Setúbalu po nádoby doby bronzové, římské mince a amfory na víno a garum, omáčku připravovanou z ryb marinovaných v soli a bylinách a považovanou v Římě za lahůdku. Etnografická expozice ukazuje místní umění, řemesla a průmysl včetně zpracovávání soli a korku.


Castelo de Sao Filipe
Pevnost ve tvaru hvězdy postavil roku 1595 v době španělské vlády Filip II. Španělský, aby udržel pod kontrolou piráty, anglické nájezdníky a místní obyvatelstvo. Mohutná brána a kamenný tunel vedou do vnitřních prostor, kde je nyní pousada a nádherná malá kaple s výjevy z azulejos ze života sv. Filipa od Policapra de Oliveira Bernardes. Široká terasa nabízí výhled na město a ústí řeky.

Okolí Setúbalu


Setúbal je výchozím bodem pro výlet autem do nedotčené rezervace Reserva Natural do Estuário do Sado, širokého pásma, mělkých lagun a slaných bažin s ostrůvky borových lesů, které byly prozkoumány a obývány už od doby 3500 př. Kr. V rezervaci lze spatřit vydry, vodní ptactvo (včetně čápů a volavek), ústřice a velké množství různých ryb. Starý vodní mlýn v Mouriscasu, 5 km na východ od Setúbalu, využívá rozdíl v úrovni hladin při přílivu a odlivu j otáčení mlýnských kamenů. 


Pěstování rýže a rybaření jsou tu dnes hlavním zdrojem obživy. Z borovic kolem laguny se získává pryskyřice.


Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL QUINTA DOS MOÍNHOS DE SAO FILIPE ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
HOTEL QUINTA DO HILÁRIO ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
HOTEL QUINTA DO PARTRÍCIO ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
HOTEL BONFIM ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
HOTEL QUINTA DA ARRÁBIDA ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
POUSADA DE SAO FILIPE ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
HOTEL ESTALAGEM DO SADO *****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Setúbal
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA