Asie » Indie » Bombaj

Bombaj

Bombaj -

INFORMACE O DESTINACI

Bombaj se nachází na západním pobřeží Indie a je to hlavní město indického státu Maháráštra a největší přístav západního pobřeží.Bombaj je se svými 13,3 miliony obyvatel v roce 2004 šesté největší město světa dle počtu obyvatel.

Původně šlo o osídlení na sedmi ostrovech, z nichž jeden měl být pojmenován Mumbádéví podle bohyně, která ho chránila. Předpokládá se, že právě zkrácením tohoto názvu vzniklo pozdější Mumbaí. Název Bombay se ujal v době, kdy bylo město pod správou Britů, tedy od 17. století, a podle některých lingvistů ho lze odvodit z portugalského bom bahía, „dobrý záliv“. Zpětně se Bombaj dostala i do některých indických jazyků, zejména do hindštiny (बॉम्बे). Centrální indická vláda tento název (hindské बॉम्बे a anglické Bombay) používala i po získání nezávislosti v roce 1947. Teprve v roce 1995 místní vláda město oficiálně přejmenovala zpět na původní Mumbaí. Podobný akt „odstraňování dědictví kolonialismu“ provedly místní vlády i s řadou dalších indických měst, např. u tamilské Čennaje (dříve Madrás) a bengálské Kolkaty (dříve Kalkata).

Bombaj je plná nejrůznějších kontrastů. Velkoměsto západního typu a strohé příbytky těch nejchudších. Bohatí úředníci, politici, obchodníci, turisté... Nejdůležitější letiště jižní Asie a vlaky ověšené Indy spěchajícími do práce nebo vesničany, kteří hledají práci, štěstí a dostatek jídla v tomto neobyčejném městě. Bombaj je jakousi směsí západní kultury plné mrakodrapů, bank, úřadů, supermoderních hotelů a kultury asijské, chrámů, hinduistů, buddhistů a orientální atmosféry.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
LUXUSNÍ INDIE - PO STOPÁCH MAHARÁDŽŮ
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - DĚDICTVÍ INDIE A JEJÍ PLÁŽE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - VELKOLEPÁ INDIE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - TO NEJLEPŠÍ ZE SEVERNÍ INDIE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
LUXUSNÍ INDIE - STŘEDNÍ INDIE
Indie » Dillí
Poznávací okruhy
.
TAJ MAHAL PALACE & TOWER MUMBAI *****
Indie » Bombaj
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA