Mariánské Lázně

INFORMACE O DESTINACI

Mariánské Lázně jsou jedním z nejkrásnějších lázeňských měst v Evropě. Již 200 let jsou velmi oblíbenou a vyhledávanou lokalitou nejen lázeňských hostů z celého světa.

HISTORIE

Území, na kterém dnes stojí Mariánské Lázně, patřilo od roku 1197 premosteriánskému klášteru v Teplé. Již premosteriánští mnichové objevili léčivé učinky pramenů, vyvěrajících v okolních hlubokých lesích. Tato území však zůstala na dlouhá léta neobydlená.

Historie založení samotných Mariánských Lázní sahá do doby ke konci 18. století. V roce 1779 klášterní lékař Johann Josef Nehr prokázal léčivé účinky zdejších minerálních pramenů a následně aktivně prosazoval jejich aktivní využití pro léčebné účely. Následně na přelomu 18. a 19. století se opat Karel Kašpar Reitenberger zasadil o vybudování prvních lázeňských domů a pavilónů. V roce 1808 byla tato prozatím malá osada pojmenována Mariánské Lázně.

Zprávy o léčivých účincích zdejších pramenů se šířily rychle, počet lázeňských hostů rychle narůstal a v roce 1818 byly Mariánské Lázně prohlášeny veřejnými lázněmi. Tímto začala jejich zlatá éra. Následně byly odstartovány rozsáhlé výstavby nových a moderních lázeňských pavilonů, hotelů, kolonád a společenských prostor. Teréní úpravy a výstavba parků byly svěřeny uznávanému architektovi Václavu Skalníkovi. Město tak získalo svůj jedinečný charakter a kouzlo.

Velmi rychle se Mariánské Lázně dostaly na seznam nejvíce moderních a vyhledávaných míst Evropy.

LÉČIVÉ PRAMENY

V dnešní době se k pitným kúram používá 6 hlavních pramenů: Křížový pramen, Rudolfův pramen, Karolinin pramen, Lesní pramen, Ambrožův pramen a Mariin pramen, který dal městu název.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
REZIDENCE GOLF ****
Česká Republika » Karlovarský kraj » Mariánské Lázně
Pobytový zájezd
.
ESPLANADE SPA & GOLF RESORT *****
GOLF ČESKÁ REPUBLIKA
Golfový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA