Afrika » Kapverdy » ostrov Fogo

ostrov Fogo

ostrov Fogo -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov velkého vulkánu, symbol života a energie, se dříve jmenoval Svatý Filip a je druhým největším ostrovem Kapverdského souostroví. Až později byl přejmenován na Fogo, v překladu oheň, podle nejvyššího vrcholu souostroví. Tím je sopka, která dosahuje úctyhodných 2829 metrů výšky a je hlavním turistickým lákadlem ostrova.


Ostrov byl obydlen Kapverďany ze Santiaga, kteří tu měli velké pozemky a domy, a otroky z Guineii. Od samého počátku zde byly rozvíjeny zemědělsko-hospodářské aktivity: pěstování bavlny, vína a kávy.


Hlavním městem ostrova je Sao Felipe, kde žije asi 5000 obyvatel. Aristokraté zde postavili mnoho domů v koloniálním stylu, tzv. sobrados.  Pláže zde jsou z černého písku. Je-li jasno, naskytne se Vám z rozhledny Miradouro da Aguadinha pěkný pohled na sousední ostrov Brava. Půvab přírody se zde snoubí s velkolepostí sopky.


Dne 2.4. 1995 tu proběhla poslední velká erupce a připomněla tak místním obyvatelům, že nad přírodou se nedá zvítězit. Vesnička Chá de Caldeiras ležící přímo na úpatí vulkánu byla zcela izolována proudy lávy, která rozdělila hlavní cestu na 3 díly. Pro ty, kdo mají rádi procházky, doporučujeme cestu z vesnice přes lávová pole, kde kdysi bývala úrodná políčka a hlavní zdroj živobytí místních lidí. V Chá das Caldeiras vznikla velká zalesněná plocha nazvaná Monte Velho, kde najdete eukalypty a jiné zvláštní stromy.


Kontrast se zbytkem ostrova pokrytým lávou je velký. V okolí vesnice Achada de Caldeiro se nacházejí vinice, z nichž se produkuje výborné kapverdské víno. Vesnice se nachází uprostřed sopečného kráteru přímo pod vulkánem. Obyvatelé vesnice jsou velmi přátelští a pohostinní, a co je velmi zajímavé, jejich pleť není tak tmavá a mají modré a zelené oči. Můžete zde strávit jednu noc, ráno se pak za doprovodu zdejšího průvodce vydat na tůru a vystoupit po vulkánu přímo k jeho jícnu, což vřele doporučujeme.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
POUSADA DA BELLA VISTA *
Kapverdy » ostrov Fogo
.
PENZION OPEN SKY *
Kapverdy » ostrov Fogo
.
PENSION ENATUR **
Kapverdy » ostrov Fogo
.
PEDRA BRABO **
Kapverdy » ostrov Fogo
.
HOTEL CHA DAS CALDEIRAS ***
Kapverdy » ostrov Fogo
.
HOTEL XAGUATE ****
Kapverdy » ostrov Fogo
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA