Střední & Severní Amerika » Trinidad a Tobago

Trinidad a Tobago

Trinidad a Tobago -

INFORMACE O DESTINACI

Sesterské ostrovy Trinidad a Tobago jsou naprosto odlišné. Trinidad je hustě osídlený kvetoucí ostrov s kosmopolitním obyvatelstvem a nakažlivě veselou atmosférou, pořádá se zde nejdivočejší, nejhlučnější a nejpopulárnější karneval v Karibiku. Lidé tu stále hýří dobrou náladou a nedělají si s ničím starosti. Jeho menší ostrovní „sestřička“ Tobago je naproti tomu nerozvinutou, klidnou, mírumilovnou oblastí s pomalu plynoucím životním tempem. Říká se, že když Daniel Defoe psal svého Robinsona, myslel právě na Tobago, a návštěvníci, kteří užívají odpočinku na zdejších plážích a prozkoumávají korálové útesy, věří, že našli jeden z posledních neporušených karibských rájů.
Poloha v jižním Karibiku zaručuje teplé počasí po celý rok. V Port of Spain je průměrná teplota kolem 31ºC jak v lednu, tak v červenci. Nejsušší měsíce jsou od února do května, období dešťů je od června do srpna. Ostrovy jsou mimo pásmo hurikánů. Nízká sezóna je od poloviny dubna do poloviny prosince, ale nejatraktivnější pro návštěvníky je období karnevalu – dva dny před Popeleční středou.
Tobago je ostrov s dosud nedotčenou panenskou přírodou. Vydáte – li se na výlet do deštného pralesa Tobago Forest Reserve, budete si připadat skutečně jako v zemi, kam lidská noha nevkročila. Ostrov se může pochlubit několika překrásnými plážemi s bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou, například ve Store Bay nebo u Pigeon Point, v okolí zátoky Boccoo Bay jsou nádherné korálové útesy. Horský hřeben ve vnitrozemí ostrova dosahuje výšky 620 m. Ostrov Trinidad byl kdysi součástí jižní Ameriky, ale postupem času se vytvořil kanál, který oddělil ostrov od Venezuely. Původní spojení s jižní Amerikou je dodnes viditelné – pohoří Northern Range je vlastně pokračováním And a jihozápadní výběžek Trinidadu má bohatá ložiska nafty a plynu stejně jako Venezuela. Pohoří Northern Range se táhne od východu na západ ostrova a vytváří malebné pozadí hlavního města Port of Spain, nejvyšší vrchol Cerro del Aripo se vypíná do výšky 941 m. Zbytek ostrova zaujímají pláně, zvlněné kopce a mangrovníkové močály. Chloubou obou ostrovů jsou nádherné deštné lesy. Vnitrozemské oblasti oplývají množstvím exotického ptactva, motýlů a opiček.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
MAGDALENA GRAND BEACH & GOLF RESORT - golf ****
GOLF TRINIDAD A TOBAGO
Pobytový zájezd
.
THE VILLAS AT STONEHAVEN *****
Trinidad a Tobago
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA