Ostrov Silhouette

INFORMACE O DESTINACI

Silhouette je vulkanického původu a je třetím největším seychelským ostrovem. Populace celého ostrova nečítá více než 200 obyvatel. I přesto, že je ostrov nedaleko hlavního ostrova Mahé, cca 30 km, bylo donedávna téměř nemožné na ostrově přistát. Arabové užívali Silhouette jako přístav pro své plachetnice pravděpodobně už někdy kolem 9.století, na Anse Lascars se nacházejí rozvaliny arabských hrobek. Legenda vypráví, že slavný pirát Hodoul zde zakopal zlaté hřivny. Poklad stále čeká na svého objevitele. Silhouette společně s North Island byly první ostrovy, které viděli z lodi při expedici roku 1609.
Nejsou zde žádné silnice, tudíž je ostrov ráj pro pěší výpravy, jsou zde vybudovány dvě trasy napříč rovníkovými lesy, La Passe a Grande Barbe. Cesta tam a zpět trvá celý den. Ostrov je hornatý, nejvyšším bodem je Dauban, který měří až 780 m.
Flóra se zde skládá z kadidlovníků a santálových stromů. Nachází se zde dvě pláže Anse La Plasse, která je přístupná pouze pro návštěvníky hotelu Labriz a Anse Lascars, která je veřejná.
Uprostřed ostrova stojí mauzoleum rodiny Dauban. Tato architektonicky zajímavá budova se velmi liší od typického kreolského umění. Prohlédnout si zde můžete také rodinný dům, který se nachází v La Passe. Ten je už postavený v kreolském stylu – dlouhá veranda, masivní schodiště. Tento dům byl postaven kolem roku 1861, kolem dokola můžete vidět hospodářské budovy. Uprostřed pole stojí zachovalý zvon, který se stále používá ke svolávání farmářů z kokosových hájů.

Výpis zájezdů

HILTON SEYCHELLES LABRIZ RESORT *****

Seychely » Ostrov Silhouette
04.09. - 11.09. (7 nocí)
Cestování s dětmi ~ vlastní ~ Hotel ~ snídaně

61435,0000 61435,0000 43 935 Kč
37 756,- Kč

.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA