Střední & Severní Amerika » Anguilla

Anguilla

Anguilla -

INFORMACE O DESTINACI

​Ostrov Anguilla ve východní části Karibiku je stále neporušeným klidným pozemským rájem s nepřelidněnými plážemi s jemným bílým pískem a průzračnou akvamarínově zbarvenou vodou. Nejkrásnější pláže jsou v zátokách Shoal Bay East, Rendezvous East, Meads Bay a Shoal Bay West. Potápěči ocení čistou průhlednou vodu a množství korálových útvarů v okolí ostrova a také devět lodí, které se tu potopily od roku 1985 a jejichž vraky spočívají na písčitém dně v hloubce 12 až 25 metrů. Nejpopulárnějšími místy na potápění je okolí ostrůvků Prickly Pear Cays, Dog Island a Sandy Island. V okolí zátok Shooal Bay East a Little Bay jsou krásná místa ke šnorchlování.
Ostrov má stálé počasí s průměrnou teplotou kolem 27ºC, nejvyšší teploty nastávají v období hurikánů od června do října, období dešťů je mezi srpnem a říjnem. Nejvhodnější období pro návštěvu – a také nejvyšší ceny – jsou od února do dubna.
Ostrov patřil k ostrovům Nevis a Svatý Kryštof, se kterými měl společné dějiny až do roku 1968, kdy se odtrhl a stal se britským závislým územím. Od roku 1980 je korunním protektorátem. Rozloha je cca 91 km², patří k němu několik malých ostrůvků. Žije tu asi 9000 obyvatel, hlavním městem, resp. správní střediskem je The Valley s 600 obyvateli, nacházející se přímo ve středu ostrova. Úředním jazykem je angličtina.
Turistický ruch se tu začal rozvíjet teprve před dvaceti lety a vznikla tu nejen řada luxusních hotelů podél nejlepších pláží, ale je tu i spousta menších soukromých útulných penziónů, které umožňují ubytování v příznivější cenové relaci. Ostrované jsou velice přátelští a snaží se turistům vycházet všemožně vstříc.Pro občany České republiky neplatí pro vstup na ostrov vízová povinnost. Je však nutný pas s dobou platnosti delší než 6 měsíců od předpokládaného odjezdu ze země a zpáteční lodní lístek nebo letenka.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
COVE CASTLES RESORT
Anguilla
Exotický zájezd
.
ANACAONA BOUTIQUE HOTEL ****
Anguilla
Exotický zájezd
.
BELMOND CAP JULUCA *****
Anguilla
WOW hotely
.
HERMITAGE BAY *****
Anguilla
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA