Asie » Vietnam » Ha Long

Ha Long

Ha Long -

INFORMACE O DESTINACI

Ha Long ve vietnamštině znamená "místo, kde drak přistává do moře", název, který odkazuje k legendárnímu původu zálivu.

"Nedlouho poté, co Vietnamci vybudovali svůj stát, přišli vetřelci. Císař seslal na zem dračí matku s dráčetem, aby tak podpořil vietnamský národ v boji proti nepříteli. Draci přistáli na zem přesně ve chvíli, když lodě útočníků dorazily k břehům země. Draci ihned vyplivli spousty perel, jež se pak proměnily na tisíce skalnatých ostrovů. Ze skalnatých ostrovů povstaly velké hradby a tak donutily nepřátelské lodi odplout. Rychlé lodi však nebylo možno zastavit. Narážely proto prudce do ostrovů a tříštily se částečně i vzájemnými srážkami. Po vítězství se dračí matka se svým dráčetem nevrátila na nebesa,ale zůstala na zemi na místě, kde došlo k onomu boji. Místo, kde dračí matka sestoupila na zem, odpovídá dnešní zátoce Ha Long a tam, kde přistálo její dračí mládě, se dnes rozprostírá Bai Tu Long. Dračí ocas, jímž dračice tak rozbouřila moře, se proměnil na Long Vi a utvořil tam z jemného písku pláž, která se prostírá v rozpětí více než deseti kilometrů."

Zátoku Ha Long na jihozápadě uzavírá ostrov Cat Ba a západním směrem se táhne pobřeží v délce 120 km. Toto území měří kolem 1553 km2, kde se nachází 1969 ostrovů různých velikostí, z nichž 989 bylo pojmenováno. Ostrovy v zátoce Ha Long jsou převážně tvořeny vápencem a břidlicí.
Většina ostrovů se rozprostírá ve dvou hlavních oblastech: na jihovýchodě v zátoce Bai Tu Long a na jihozápadě v zátoce Ha Long. Tyto ostrovy ztělesňují nejstarší podobu zeměpisné oblasti o tektonickém stáří 250-280 milionů let. Toto území s množstvím skalnatých ostrovů se může pochlubit fantastickými vyhlídkovými místy a světoznámými jeskyněmi. Je zároveň centrální částí přírodního dědictví, známého pod názvem Halongská zátoka. K němuž patří zátoka Ha Long a část zátoky Bai Tu Long. Toto území, uznané i jako světové přírodní dědictví, zaujímá plochu asi 434 km2 s 775 ostrovy. Má tvar obrovského trojúhelníka, jehož vrcholy tvoří ostrov Dau Go na západě, jezero Ba Ham na jihu a ostrov Cong Tay na východě. Při pohledu shora vypadá zátoka Ha Long jako obrovitá živá kresba. Mezi těmito ostrovy člověku připadá, jako by zabloudil do zkamenělého pověstmi opředeného světa. Mnohé ostrovy byly pojmenovány podle svých obrysů a tvarů:
Jeden vypadá, jako by tu někdo přistával k pobřeží (Hon Dau Nguoi = ostrov Lidská hlava), jiný má tvar draka, vznášejícího se nad hladinou moře (Hon Rong = Dračí ostrov). Jiný zase připomíná postavu starce, chytajícího ryby na udici (Hon La Vong). Některé ostrovy připomínají velké lodní plachty, jež se lopotí ve větru a razí si cestu k otevřenému moři (Hon Canh Buom = ostrov Plachta). Jiné dva ostrovy vypadají jako párek slípek, které na hladině moře laškují (Hon Trong Mai = Kohoutek a slepička). A uprostřed silného příboje leží ostrov, který vypadá jako obrovská nádoba na pálení vonných tyčinek(Hon Lu Huong = ostrov Obětní nádoba). Všechny ostrovy jsou tak skutečné a přirozené, že návštěvníkům berou dech.

Na půdě těchto skalnatých ostrovů se vyskytuje hojné množství jeskyň, nad nimiž se člověku tají dech, jako např. jeskyně Thien Cung (Nebeský palác), Dau Go, Sung Sot, Trinh Nu (Panna) a Tam Cung. To jsou skutečně nádherné paláce vzniklé v době, kdy se tvořila Země.

Před několika staletími označil velký národní básník Nguyen Trai zátoku Ha Long za pozemský zázrak, který míří k nebi. Nejeden spisovatel či básník, kteří sem přicházejí z celého světa, ti stanul před velkolepou kulisou Ha Longu ohromen a uhranut.

Zátoka Ha Long má spojitost i s některými slavnými stránkami vietnamských dějin:
K proslulým místům patří například Van Don, v 12. století rušný obchodní přístav, okouzlující hora Bai Tho a v nevelké vzdálenosti od ní řeka Bach Dang, jež se stala svědkem dvou významných bitev vietnamského lidu proti útočníkům.

Území kolem Ha Longu je domovem velkému množství živočišných a rostlinných druhů ve zdejších mangrovových porostech, korálových koloniích a tropicKých lesích. Jsou zde tisíce nejrůznějších druhů rostlin a živočichů jako například krabi, ryby a sepie. Některé druhy jsou mimořádně vzácné a jinde než zde se nevyskytují.

Bez ohledu na to, odkud návštěvníci přicházejí, zkrátka každému, bez ohledu na to, kolik je jim let, se tu při obdivování tohoto království vody a kamene srdce naplní stejnými city a pocity. A velkolepé zážitky Vám zůstanou, i když toto místo opustíte. Pověst o matce dračici a jejím dráčeti i dnes zůstává duší tohoto mimořádně cenného světového dědictví.
Nabídka spojení

Zátoka Ha Long leží asi 150km východně od Hanoje. Z Hanoje až do města Ha Longu denně jezdí autobusy a automobily cestovních kanceláří. Existuje i nabídka jednodenních zájezdů. Ty bychom Vám však nedoporučovali: mnohem více by se Vám líbilo přenocování na palubě tradiční džunky.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA