Jižní Amerika » Argentina

Argentina

Argentina -

INFORMACE O DESTINACI

Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky a její název je odvozen od latinského výrazu pro stříbro. Rozkládá se od Ohňové země přes Patagonii až k hranicím Amazonie. V nejdelším místě dosahuje 3 700 km a v nejširším 1500 km. Jak se dá předpokládat, tak rozsáhlá země nabízí obrovskou rozmanitost topografickou i klimatologickou.
Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády Iguacu, jezera, rozsáhlé travnaté pampy pokrývající většinu území, mistrovská golfová hřiště, skvělé světově věhlasné telecí steaky a jedinečné vinné oblasti, to vše je Argentina, země mnoha tváří a možností.

Argentina však udivuje nejen svým bohatstvím přírodních krás, ale i svými okouzlujícími městy, které pulzují neutuchající energií 24 hodin denně. Žijí tu lidé různých kultur včetně přistěhovalců z Evropy, kteří se tu usadili po objevení Ameriky a jejich směsice nemá v celé Jižní Americe obdoby. Vliv emigrantských komunit je stále ještě silně patrný v celé zemi, ať už jsou to zápasy v kriketu nebo polo, které sem přinesli Britové, nebo lyžařská střediska alpského charakteru nebo obdoba německého Oktoberfestu či welšského Eisteddfodu.
Charakteristickým rysem Argentinců je velké přátelství a nedovedou představit svůj každodenní život bez společného čaje s přáteli, stejně tak jako bez fotbalového utkání, které opravdový Argentinec miluje celým svým srdcem.

Argentina je útočištěm pro různé druhy zvířat - tučňáky, tuleně, velryby a delfíny. Snad každý si dovede spojit Patagonii s hejny tučňáků stejně jako pobřeží Atlantského oceánu s vyhlídkovými plavbami na lodi za pozorováním velryb, delfínů a při pobřeží pozorování tuleňů a mrožů. Na nadšence milující dobrodružství a aktivity různého druhu tu čeká spousta milých překvapení. Najdete tu kvalitní sjezdařské tratě na svazích And a tichá horská zákoutí, kde si budete moci odpočinout, stejně jako krásné písečné pláže, kde se můžete slunit. Neobyčejně krásné jsou také obrovské ledovcové masy a napůl zamrzlá ledovcová jezera.

Argentina je zemí tanga a najdeme zde také nejvyšší horu amerického kontinentu, Aconcagua, stejně tak jako nejjižnější město na světě, hlavní přístav při průplavu Magallánskou úžinou, Ushuaia.

Argentina je zemí mnoha bohatství, i když stříbro k nim nepatří, jak si to mysleli první španělští kolonizátoři, když dávali jméno této obdivuhodné zemi. Tento kov se našel později a v mnohem větší míře na severu,v Bolívii a Peru, nicméně název již Argentině zůstal.

Dovolená v Argentině ve vás zanechá spoustu nezapomenutelných zážitků.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
CRISTALINO LODGE
Argentina
Pobytový zájezd
.
LLAO LLAO RESORT, GOLF & SPA *****
Argentina
Golfový hotel
.
CAVAS WINE LODGE *****
Argentina
Exotický zájezd
.
PALACIO DUHAU PARK HYATT BUENOS AIRES *****
Argentina
Exotický zájezd
.
THE VINES RESORT & SPA *****
Argentina
Exotický zájezd
.
GRAN MELIA IGUASSU *****
Argentina » Iguazu
Exotický zájezd
.
ENTRE CIELOS *****
Argentina » Mendoza
Exotický zájezd
.
LOS CAUQUENES RESORT *****
Argentina » Ohňová země
EKO hotely
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA