Saigon (Ho Či Minovo Město)

Saigon (Ho Či Minovo Město) -

INFORMACE O DESTINACI

Ho Či Minovo Město, dříve též známé jako Saigon je vedle Hanoje nejvýznamnější vietnamským městem. Oproti Hanoji je to velmi dynamické a rychle se měnící moderní město. Od roku 1956 až do 1975 bylo Ho Či Minovo Město dokonce hlavním městem Vietnamu. Dnes se hlavně hlavním městem obchodu, hlavně po roce 1986 po ekonomických reformách se projevuje prudký růst doprovázený výstavbou nových výškových budov, hotelů, včetně nejrůznějších neduhů velkoměsta jako je nárůst dopravy a znečištění.

Ve skutečnosti není Ho Či Minovo Město ani městem, ale spíše provincií rozkládající se mezi Jihočínským mořem a Kambodžou. Město je opředeno mnoha řekami, vodními toky a kanály. Největší řekou je řeka Saigon. Saigonský přístav, známý od roku 1862, je přístupný pro lodi do 30000 tun, což je pro vnitrozemský přístav vzácnou předností.

Podnebí je tu obecně horké a vlhké. Existují tu dvě markantní roční období - období dešťů od května do listopadu a období sucha od prosince do dubna. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 27°C. Největší horko je v dubnu a nejchladnější je prosinec. Celý rok je však poměrně teplo.

Již před několika sty lety bylo Ho Či Minovo Město obchodním centrem. Kupci z Číny, Japonska a mnoha evropských zemí se svými koráby připlouvali proti proudu řeky Saigon k ostrůvku Pho, kde byl ústřední trh (Pho = obchodní ulice, později město). V roce 1874 se k Saigonu připojil Cho Lon (= Velké tržiště), a tak vzniklo největší město v Indočíně.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
PULLMAN SAIGON CENTRE *****
Vietnam » Saigon (Ho Či Minovo Město)
Exotický zájezd
.
PULLMAN SAIGON CENTRE - golf *****
GOLF VIETNAM
Pobytový zájezd
.
PARK HYATT SAIGON *****
Vietnam » Saigon (Ho Či Minovo Město)
Exotický zájezd
.
NEW WORLD SAIGON *****
Vietnam » Saigon (Ho Či Minovo Město)
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA