Viseu

Viseu -

INFORMACE O DESTINACI

Srdce správního střediska regionu tvoří kouzelné staré město. Viseu je významnou severní křižovatkou již od římského období a centrem vinařské oblasti Dao.


Město je rodištěm jednoho z největších portugalských umělců 16.století. Jméno Grao Vasco zdobí nejen hotel a muzeum, ale dokonce i etiketu na víně.


V západní části sterého města spatříte úchvatnou bránu z 15.století, Portu do Soar, která zbyla z původních hradeb.Kostel Igreja dos Terceiros de Sao Francisco (1773) na hlavním náměstí vyniká italizovaným průčelím a zlaceným interiérem. Na západní straně radnice je velkolepé schodiště a azulejos znázorňující historii města a její osobnosti. Přímo na sever se nachází Rua Augusto Hilário, pojmenovaná po tvůrci coimberského fada jenž se zde narodil.


Katedrála Sé
Katedrála ve Viseu stále nese románské prvky, a přestože byla v průběhu staletí několikrát přestavěna, směs různých slohů působí překvapivě harmonickým dojmem. Průčelí ze 17.století nahradilo původní, jež se zřítilo roku 1635. Žebrová klenba ze 16.století uvnitř spočívá na pilířích ze století třináctého. V severní kapli vás určitě uchvátí krásné azulejos z 18.století, ale dlaždice v dvoupatrové křížové chodbě jsou o sto let starší. Sakristie se vyznačuje malovaným stropem a ranými „kobercovými“ obkládačkami. V kněžišti spatříte chórové levice z brazilského palisandru, které se značně liší od překvapivě moderního oltáře – převrácené pyramidy ze žuly a ocele.


V klenotnici se kromě jiného povšimněte i evangelia z 12.století a limožské truhlice z 13.století.
Interiér kostela Misericórdia (naproti katedrále) s krásně vyváženým rokokovým průčelím z 18.století je zcela nezajímavý.
 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL QUINTA DOS BELOS ARES ***
Portugalsko » Severní Portugalsko » Viseu
.
HOTEL MONTEBELO ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Viseu
.
HOTEL GRAO VASCO ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Viseu
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA