Esposende

INFORMACE O DESTINACI

Esposende, bývalá rybářská vesnička asi 50 kilometrů severně od Porta, je populární resort v severním Portugalsku, kam se (nejen) v letních měsících sjíždějí turisté z celého Portugalska. Oblíbíte si jej hlavně proto, že díky své poloze nabízí nejen koupání v oceánu, ale i procházky lesy, které začínají hned na okraji města.
 
Esposende potěší i milovníky historie: archeologické vykopávky odhalily v blízkosti města pozůstatky románského města a nekropoli. Prohlédněte si také pevnost z 18. století, nebo ještě o dvě století starší kostel Milosrdenství.


Nedaleko města je možné navštívit nekonečné pláže jižně od ústí řeky Cávado, které jsou vyhledávány hlavně vyznavači vodních sportů, včetně surfingu a windsurfingu. Jižně od Ofir se již od doby římské rozkládá ospalá vesnička Fão, ze které je to jen kousej na hlavní římské památky, vojenský tábor Belinho a rozvaliny kláštera Banho. Návštěvníci, kteří se vydají na výlet do okolí kolem řeky Cávado, jsou za svojí námahu odměněni romantickými pohledy na řeku a skrytými pláničkami na koupání.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
CASA MARTINHO *
Portugalsko » Severní Portugalsko » Esposende
.
HOTEL PARQUE DO RIO ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Esposende
.
HOTEL OFIR ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Esposende
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA