Francouzská riviéra

INFORMACE O DESTINACI

Jižní Francie, jiným názvem také Azurové pobřeží či Francouzská Riviéra je vyhlášená nejen ve Francii, ale i po celém světě. Sjíždějí se sem celebrity, které milují místní atmosféru plnou sluníčka a bezstarostnosti. Jako by zde neexistoval čas. Největším lákadlem je samozřejmě moře, které má již podle názvu azurovou barvu, slunce, jachty a pomalu plynoucí čas v kavárničkách a večery v kasinech. Zajisté si zde odpočinete, načerpáte novou energii, získáte nové poznatky a zážitky a odjedete domů plni dojmů. Azurové pobřeží je právem destinací číslo 1. Díky blízkosti Alp je chráněné před větrem a má ideální klimatické podmínky pro slunečné radovánky. Jet sem na dovolenou znamená již určitou společenskou prestiž. Své kouzlo má Azurové pobřeží v kombinaci romantických zákoutí v podobě ostrůvků a výběžků a jisté úrovně luxusu a okázalosti. Azurové pobřeží se otevírá do Středozemního moře a rozprostírá se mezi městy Menton a Cassis, končí tedy blízko Marseille. Celá tato přímořská oblast je pokrytá mnoha hotely a hotelovými plážemi, ty jsou většinou přírodně oblázkové a písčité. Nejznámějšími středisky jsou St Tropez, Antibes, Nice, Monako a Menton.
Jižní Francie je pověstná svým unikátním světlem a barvami, ne nadarmo odnepaměti lákala ty nejslavnější umělce. Je prostě jedinečná, rozněcuje fantazii jako žádný jiný kraj  Francie. Rušné přístavy s flotilami bílých jachet lemují moře, které nabízí zlatavé pláže i nepřeberné množství lahůdek, horské stráně jsou plné zázračných bylin, které dodávají pokrmům neopakovatelnou chuť, a voňavá levandule mění v létě celé vesnice v tmavomodrou omamnou záplavu.
Všude zde zanechala nesmazatelné stopy historie. Především Nümes, Orange a Arles ohromují ještě po dvou tisíciletích starořímskými památkami. Před důvtipem a umem pradávných stavitelů žasnete u akvaduktu Ponte du Gard, před nádherným obloukem či prostorným amfiteátrem v Orange, na starořímské památky narazíte na řadě dalších míst.  Najdete tu i opevněné osady, například v Eze, které byly stavěny, aby odolaly saracénským pirátům, pustošícím v 6. století celé zdejší pobřeží. Výstavná města zase připomínají zašlou slávu rytířů, králů a dobyvatelů. V 19. století ještě jezdili na francouzskou Riviéru za teplem jen bohatí Evropané, od dvacátých let minulého století zde sídlila společenská smetánka. Její, po celém pobřeží se pyšnící honosné vily jsou svědectvím této doby.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Les Cottages de la Bretesche - golf
GOLF FRANCIE
Pobytový zájezd
.
Amarante Golf Plaza ***
Francie » Francouzská riviéra » Saint Tropez
.
Chateau de la Messardiere ****
Francie » Francouzská riviéra » Saint Tropez
.
Chateau de Valmer ****
Francie » Francouzská riviéra » La Croix Valmer
.
CANNES 4* HOTEL - golf ****
GOLF FRANCIE
Pobytový zájezd
.
ROYAL ANTIBES ****
Francie » Francouzská riviéra » Antibes
Pobytový zájezd
.
Saint Cyprien Golf - golf ****
GOLF FRANCIE
Pobytový zájezd
.
Residence De La Pinede *****
Francie » Francouzská riviéra » Saint Tropez
.
Byblos St.Tropez *****
Francie » Francouzská riviéra » Saint Tropez
.
Le Beauvallon *****
Francie » Francouzská riviéra » Saint Tropez
.
INTERCONTINENTAL CARLTON CANNES *****
Francie » Francouzská riviéra » Cannes
Pobytový zájezd
.
TIARA YAKTSA COTE D´AZUR *****
Francie » Francouzská riviéra » Theoule sur Mer
Pobytový zájezd
.
CAP D'ANTIBES BEACH HOTEL *****
Francie » Francouzská riviéra » Juan Les Pins
Pobytový zájezd
.
LA CHEVRE D'OR *****
Francie » Francouzská riviéra » Éze
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA