Asie » Kambodža

Kambodža

Kambodža -

INFORMACE O DESTINACI

Kambodža láká na dovolenou vonící exotikou, dech beroucí historií, krásou panenské přírody a letoviska nabízející luxus, zábavu a vynikající služby. Kambodža poutá pozornost, tak pospěšte do ráje na konci světa.

Objevte krásu tajemné země. Tady můžete snít u průzračných vodopádů, spatřit největší chrámy světa Angkor nebo prožít den v divoké džungli či na prosluněných plážích. Kambodža je výjimečná pro každého.

Phnom Penh

je hlavním a největším městem státu Kambodža. Přes svou pověst bouřlivého města jím lze bez problému cestovat a objevovat kambodžskou kulturu. Velmi atraktivní architektura tvoří dokonalou kulisu při procházce městem. Žádný návštěvník by si neměl nechat ujít bulvár Sisowath Quay. Zastavěná strana ulice obsahuje mnoho kaváren a obchodů. Za návštěvu stojí i Královský palác a dvě velkolepé pagody, které jsou jeho součástí. Pagody byly vystavěny v 19. stol. francouzskou technikou a s kambodžským designem. V blízkosti se nachází Národní muzeum, které obsahuje úžasnou sbírku umění zlatého věku Angkoru. Muzeum předělané z bývalé věznice Tuol Sleng nabízí pohled do nedávné hrůzné historie Kambodže. Neblaze proslulá „mapa z lebek" již byla rozebrána, avšak muzeum stále uchovává mučící nástroje a historické snímky. Památník nezávislosti a osvobození postavený v buddhistickém stylu tvoří dominantu města připomínající odchod Francouzů roku 1953.

Jezero Tonlesap

Topografii země dominuje životně důležitá mohutná řeka Mekong, která přitéká z Laosu a pokračuje na jihovýchod do Vietnamu. Přítokem Mekongu je 100 km dlouhá řeka Tonlesap, která vytéká ze stejnojmenného jezera Tonlesap (Velké jezero). Obě řeky jsou důležitou dopravní tepnou a většina obyvatel země žije právě v úrodné centrální nížině v povodí těchto dvou řek. Řeka Tonlesap je součástí ojedinělého procesu, dvakrát do roka totiž mění směr toku. V období dešťů, od května do října, se hladina Mekongu zvedne a vrací tok řeky Tonlesap zpět do jezera. Jezero se v tomto období zvětší z běžné rozlohy na více než dvojnásobek. V období sucha hladina Mekongu klesne a Tonlesap se opět může obrátit a vlévat se zpátky do Mekongu. Díky tomuto zvláštnímu procesu je jezero Tonlesap jedním z nejbohatších zdrojů sladkovodních ryb na světě.

Angkor Watt

Je jedním z nejvýznamnějších archeologických míst v jihovýchodní Asii. Tento chrámový komplex patří mezi jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie a je zároveň památkou UNESCO. Z období od devátého do čtrnáctého století se zde na ploše dvou set čtverečních kilometrů dodnes uchovalo sto třicet polorozbořených paláců a chrámů, které představují jeden z vrcholů světového stavitelství. Do jejich zdí jsou vepsány dějiny zlatého věku Kambodže. Chrám Angoru je vysoce symbolickou strukturou. Chrám byl postaven v hinduistickém pojetí a má představovat mýtickou horu Meru, proto byl vystaven do tvaru pyramidy a obklopen pěti věžemi, které reprezentují pět vršků pohoří Meru. Angkor wat je jednoznačně nejzajímavější památkou státu Kambodža.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
MAGICKÁ KAMBODŽA
Kambodža
Poznávací okruhy
.
SOFITEL ANGKOR PHOKEETHRA GOLF & SPA RESORT *****
Kambodža » Angkor
Pobytový zájezd
.
PARK HYATT SIEM REAP *****
GOLF KAMBODŽA
Pobytový zájezd
.
RAFFLES GRAND HOTEL d´ANGKOR *****
GOLF KAMBODŽA
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA