Anuradhapura

INFORMACE O DESTINACI

Anurathapura se stala královským hlavním městem za vlády krále Pandukabhaya v roce 380 před naším letopočtem. Byla sídlem a královským hlavním městem 119 sinhálských králů až do roku 1000 našeho letopočtu, kdy byla opuštěna a hlavní město se tak přesunulo do Polonnaruwy. Uvidíte zde proslulou nejvyšší dagobu na Srí Lance, pozůstatky po královských palácích, chrámech, klášterech, lázních a chrámu určeného pro svatý strom Bo-tree. Tento strom vyrostl z odnože stromu, pod kterým Buddha dosáhl před 2500 lety osvícení.

V letech 161 – 137 před n. l. tu vládl panovník Dutugemunu, který vytvořil stavební program na rozvoj města. Program mimo jiné zahrnoval i výstavbu některých chrámů jež se dodnes dochovaly. Další panovník Mahasena se vyznamenal výstavbou kolosální dagoby Jetavanrama a 16 vodních nádrží a kanálů. Celá oblast kolem Srih Maha Bodhi a Brazen Palace a Ruvanvelisaya dagoba bývala kdysi prý jedením komplexem Maha Vihar – velký chrám.

Království Anurathapura existovalo skoro 1500 let, kdy zde příležitostně vládli i jihoindičtí vetřelci. Anurathapura musela čelit řadě nájezdům z Indie a několikrát jím také podlehla, vládcům se však podařilo získat území zpět. 

Od roku 1982 je Anurathapura součástí světového dědictví UNESCO.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA