Almeida

INFORMACE O DESTINACI

Toto malé, krásně zachovalé pohraniční městečko chrání hrozivé hradby ve tvaru dvanácticípé hvězdy. Almeida byla sice uznána Španěly jako portugalské území Alcaniceskou smlouvou z 12.září 1297, avšak ani poté nájezdy neskončily. Stávající pevnost ve stylu Vaubana navrhl v roce 1641 Antoine Deville poté, co španělský král Filip IV. Nechal ze vzteku rozbořit původní valy, které zaštítily město a středověký hrad.


V letech 1742 až 1743 se Almeida znovu ocitla ve španělském područí, během pyrenejské války se jí zmocnili pro změnu Francouzi vedení Massénem a pak Angličané, jimž velel vévoda z Wellingtonu. V roce 1810 byl hrad nakonec zničen při výbuchu střelného prachu.


Bude-li chtít někdo překonat současné opevnění, musí nejdříve přejít most a pokračovat tunelem. Prohlédněte si podzemní casamatas, vojenské kasárny. Zbrojnice v hlavní bráně Portas de Sao Francisco uchovává další památky na vojenskou minulost Almeidy. V samotném městě stojí farský kostel ze 17.století a Miseicórdia také z té doby, jenž sousedí s jedním z nejstarších chudobinců v Portugalsku. Při procházce podél trávou zarostlých hradeb si vychutnejte strhující pohledy na město.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL CASA PÁTIO DA FIGUEIRA ***
Portugalsko » Severní Portugalsko » Almeida
.
POUSADA DE ALMEIDA ****
Portugalsko » Severní Portugalsko » Almeida
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA